Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Opis łowisk

DamianS 
0 limit.


Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Posty: 119
Skąd: Warmia


Wysłany: Czw Lut 11, 2010 17:37   Opis łowisk

Dopiero niedawno odkryłem tę znakomitą grę :D i przyznam, że wciągnęła mnie ona bez reszty.
Jednocześnie grając dosyć krótko zauważyłem, że nie wszyscy na początku sobie radzą. Sądzę, że spowodowane jest to nie czytaniem informacji/opisów poszczególnych akwenów.
Poza tym nie każdy musi znać j. angielski. Dlatego postanowiłem w całości przetłumaczyć teksty dostępne pod ikonką "lake info". Mam nadzieję, że komuś się przydadzą :)

Przy okazji, wiadomo jak to jest z tłumaczeniem, ponoć jest jak kobieta: albo piękne albo wierne ;) Starałem się mniej więcej wypośrodkować te dwie wartości. Miłej lektury!


Zbiornik: Haapolahti to płytka zatoka większego jeziora. To rolniczy region i otoczenie polami uprawnymi gwarantuje mnóstwo składników odżywczych dla roślin wodnych. Wąskie strumienie wpadające do zatoki są znane jako atrakcyjne łowisko okoni.

Wędkowanie: Miejsca, w których strumienie wpadają do jeziora są zasiedlone przez okonie, leszcze itd. Przeważnie jednak są małych rozmiarów. Większe są w innych miejscach zatoki, ale znalezienie ich wymaga trochę wysiłku. Większe okonie i sandacze żyją w głębszych wodach.

Rybostan: okoń, płoć, jazgarz, sandacz, leszcz, krąp, wzdręga, jaź, jelec, ukleja, rozpiór.Zbiornik: Haukilahti to płytka zatoka większego jeziora. Błotniste dno i próchnica (szczątki organiczne – przyp.) sprawiają, że woda jest ciemna. Zatoka jest gęsto zarośnięta roślinami i trawą. Ponieważ poziom wody jest w znacznym stopniu regulowany, obszary w pobliżu linii brzegowej często są zamarznięte aż do samego dna.

Wędkowanie: Typową zdobyczą są średniej wielkości okonie, ale również większe okazjonalnie gromadzą się w tym rejonie.
Rośliny wodne przyciągają również płocie, zwłaszcza wiosenną porą. Jak sama nazwa zatoki wskazuje („Szczupakowa zatoka”) również ten drapieżnik jest tu często spotykany. Jezioro zostało zarybione sieją, dlatego od czasu do czasu ryby te znajdują drogę również do tej zatoki.

Rybostan: okoń, płoć, szczupak, jelec, ukleja, jazgarz, sieja.Zbiornik: Hossalaislamment składa się z dwóch głębokich („dołków” – przyp.) zbiorników o piaszczystych krawędziach dookoła nich. Woda jest krystalicznie czysta oraz widoczność w niej doskonała. Pomimo niewielkich rozmiarów obu jezior, woda utrzymuję stałą niską temperaturę również w trakcie cieplejszych, letnich miesięcy stwarzając tym samym dobre warunki dla pstrągów tęczowych.

Wędkowanie: Na mniejszym zbiorniku prowadzone są regularne zarybienia, więc połów powinien być tu całkiem pewny. Większe jezioro nie było zarybiane, ale ewidentnie są tutaj jeszcze duże ryby. Niektóre z nich urosły do niewiarygodnych rozmiarów. Ze względu na dużą przeźroczystość wody właściwy dobór przynęty ma tu decydujące znaczenie.

Rybostan: pstrąg tęczowy, sieja, okoń, płoć, szczupak, jazgarz.Zbiornik: Iso-Ruuhijarvi. Średniej wielkości jezioro z wodą zabarwioną przez próchnicę. Najgłębszy punkt liczy około 8 metrów głębokości. Woda w pobliżu linii brzegowej jest płyta i porośnięta liliami wodnymi.

Wędkowanie: Głównym celem na tym zbiorniku są pstrągi i pstrągi tęczowe. Występuje również sieja, jeżeli masz szczęście możesz trafić na większe okazy. Okonie są raczej niewielkie, jednak gdy pstrągi nie chcą brać mogą się okazać zaskakująco wartościową zdobyczą.

Rybostan: pstrąg tęczowy, pstrąg, sieja, szczupak, okoń, płoć, jazgarz.Zbiornik: Iso-Soimi to wyspa na jeziorze Inarijarvi. Wyspa otoczona jest ze wszystkich stron bezdennymi głębinami i skałami wystającymi z wody. Woda jest bardzo „pusta” i czysta, widoczność jest wyjątkowo dobra. Ten region oddalony jest od cywilizacji i dostarcza dobrych wód do wędkowania.

Wędkowanie: Wędkowanie skupia się głównie na pstrągu i pstrągu źródlanym, jednakże sieje i lipienie również są często spotykane. Niektóre sprowadzone gatunki jak troć jeziorowa również są poławiane od czasu do czasu. Okoń i szczupak należą do rzadkości. Ryby można znaleźć w każdym punkcie zbiornika, można je łowić zarówno na płyciznach jak i głębinach, z dna jak i tuż pod powierzchnią.

Rybostan: Palia (Arctic charr), troć jeziorowa, pstrąg, sieja, lipień, szczupak, okoń, sielawa.Zbiornik: Jormuanlahti jest rozległą i długą zatoką jeziora Oulujarvi. Ogólny profil głębokości sprawia, że nie jest tu łatwo znaleźć ryby. Woda jest ciemna a widoczność relatywnie niska.

Wędkowanie: Najczęstszą zdobyczą jest okoń. Mniejsze występują niezwykle często, jednak te większe również istnieją. Można trafić na ogromne ilości jazgarzy i płoci. Szczupaki również tu występują, jednak w czasie zimy są mniej aktywne. Czasem jakiś szczęściarz może złowić sieję. Sandacze i pstrągi są wyjątkowo rzadko spotykane.

Rybostan: okoń, jazgarz, płoć, szczupak, sieja, stynka, sandacz, pstrąg, krąp, leszcz, jelec, sielawa.Zbiornik: Kivijoki to płytka rzeka składająca się z kilku zatok, bystrzy i obszarów o wolniejszym biegu. Strumień wypływa z jeziora otoczonego przez bagna, dlatego woda ma ciemny kolor. Sporadycznie niski poziom tlenu w wodzie zmusza ryby do gromadzenia się w pobliżu bystrzy.

Wędkowanie: Szczupak i okoń to najpopularniejsze gatunki ryb. Szczupaki zazwyczaj dorastają do niewielkich rozmiarów i niektóre miejsca w rzece są nimi przepełnione. Większe są rzadkością, ale przyczyniły się do powstania kilku „smacznych” wędkarskich opowieści . Okonie przeważnie są małe, ale większe sztuki można spotkać na płyciznach.

Rybostan: okoń, szczupak, płoć, jazgarz, jelec, ukleja.Zbiornik: Koivusaaren matalikko. Obszar Koivusaari to część większej morskiej zatoki z wpływającą do niej średniej wielkości rzeką. Rzeka dostarcza świeżą wodę do zatoki co wpływa na występujące tu gatunki ryb. Płycizny i cieśniny w tym rejonie mają dobrą opinię wśród wędkarzy. Również głębsze punkty wokół płycizn stanowią świetną kryjówkę dla większych ryb.

Wędkowanie: Obszar ten, nazywany „płyciznami Koivusaari” znany jest z dużych okoni. Otwarte jezioro i cieśniny są sławne wśród łowców sandaczy. Linia brzegowa i jej okolice są zamieszkiwane przez małe okonie, płocie i szczupaki.

Rybostan: okoń, jazgarz, płoć, szczupak, sandacz, ukleja, leszcz, krąp, wzdręga, jaź, pstrąg, sieja.Zbiornik: Lehmilampi. Mały zbiornik położony pomiędzy dwoma większymi jeziorami. Średniej wielkości strumień dostarcza wody do jeziora i wypływa na jego drugim końcu. Woda jest czysta, z punktami o głębokości dochodzącej do 11 metrów.

Wędkowanie: Najpopularniejsze gatunki to płoć i okoń, ale rzadko można dzięki nim wygrać zawody. Dzięki leszczom i krąpiom masz szansę na znacznie lepszy wynik. Szanse na złowienie szczupaka również są całkiem wysokie.

Rybostan: krąp, leszcz, okoń, jazgarz, płoć, szczupak, wzdręga, jelec, jaź.Zbiornik Linlonlahti to nadmorska zatoka znajdująca się w Kirkkonummi. Szybkie prądy pomiędzy płytkimi wodami a głębinami robią z tego obszaru atrakcyjne wędkarsko miejsce. Wąskie przesmyki pomiędzy wyspami również mogą być dobrymi punktami do wędkowania.

Wędkowanie: Miejsce te jest dobrze znane z podlodowego połowu sandaczy, i udowadnia, przynajmniej w teorii, że są na to realne szanse. Najlepszy okres do połowu sandaczy to wczesna jesień i późna wiosna. Jesienią również sieje mogą się skusić na małe przynęty. Pstrągi należą do rzadkości, ale osiągają przyzwoite rozmiary. Również ostrozębne szczupaki mogą być kuszące dla wędkarzy.

Rybostan: okoń, sandacz, sieja, szczupak, pstrąg, płoć, jazgarz, leszcz, krąp, ukleja, jaź, wzdręga.Zbiornik: Meri (morze) to obszar na środku otwartego morza. Ujawnia swoją naturę dopiero po spojrzeniu na mapę głębokości. Pokazuje ona, że dno morza podnosi się i formuje strome grzbiety. Ryby zwykle zbierają się dookoła krawędzi grzbietów, zwłaszcza wczesną jesienią.

Wędkowanie: Wędkowanie koncentruje się głównie wokół grzbietów, gdzie okazjonalnie możesz nałowić sporo ryb. Ryby można znaleźć również w innych miejscach, ale to nie lada wyzwanie. Okoń w tych okolicach przeważnie jest duży, zwłaszcza jesienią i późnym latem. W pozostałym okresie bywają mniejsze, lecz łatwiejsze do złowienia.

Rybostan: okoń, szczupak, pstrąg, jazgarz, sieja.Zbiornik: Mustalampi. Dosyć małe jezioro z ciemną wodą. Najgłębszy punkt jeziora liczy zaledwie 4 metry. Rośliny zajęły praktycznie cały brzeg i okolice sprawiając, że jezioro te jest prawie że bagnem.

Wędkowanie: W jeziorze żyje mnóstwo małych okoni oraz żywiących się nimi szczupaków. Od czasu do czasu można złowić płocie, kwasowe środowisko sprawia, że ikra nie przeżywa. Przeważnie łowione ryby są niewielkich rozmiarów, dlatego czasami szczupak może być sposobem na wygranie zawodów.

Rybostan: okoń, szczupak, płoć, jaź.Zbiornik: Niemisjarvet to zespół trzech połączonych ze sobą jezior. Wszystkie są głębokie, dlatego ryby mogą tu znaleźć wiele kryjówek.

Wędkowanie: Większość z ryb pochodzi z zarybień i to daje obraz z jakiego rodzaju zbiornikiem mamy do czynienia. Najczęstszą zdobyczą jest pstrąg tęczowy, ale również pstrąg czy egzotyczny pstrąg źródlany może skusić się na naszą przynętę. Całkiem popularne są sieje, czasami możemy trafić na większe osobniki. Krążą plotki na temat obcinających żyłkę ogromnych szczupaków.

Rybostan: pstrąg tęczowy, pstrąg, pstrąg źródlany, sieja, szczupak, okoń, płoć, jazgarz.Zbiornik: Pieni Sarkinen to małe jezioro położone w środkowej części Finlandii. Jest płytkie i gęsto porośnięte roślinnością. Woda wciąż jest dobrej jakości, co jest zasługą płoci i podobnych ryb, które nadal mają tu dobre warunki do reprodukcji.

Wędkowanie: Główną zdobyczą jest płoć, która występuje tu powszechnie. Można również złowić okonie, które jednak przeważnie są mniejszych rozmiarów. Szczupaki również tu występują, ale z powodu obfitości naturalnego pokarmu ciężko jest je przechytrzyć. Możemy trafić na wiele różnych gatunków, podobnych do płoci, jednak przeważnie są znacząco od niej mniejsze.

Rybostan: płoć, okoń, szczupak, jazgarz, wzdręga, krąp, rozpiór.Zbiornik: Pohjalampi to małe leśne jezioro, którego głównym mieszkańcem jest okoń. Linia brzegowa jest porośnięta krzakami i trawą. Północna część jeziora ma głębsze punkty, jednak przeważnie jest ono płytkie. Płocie i szczupaki również tu występują, ale nie w nadmiernej ilości.

Wędkowanie: Najczęstszą zdobyczą jest okoń. Strategia na zwycięstwo zależy od tego, czy większe okazy żerują czy też nie. Jeśli większych nie udaje się złowić, należy brać co się da ;) Wówczas szczęśliwy (przypadkowy) szczupak może się okazać cenny.

Rybostan: okoń, płoć, szczupak, jazgarz.Zbiornik: Rautupuro to relatywnie głęboki i ciasny strumień na północnym zboczu. Małe wodospady i bystrza dostarczają głębszych punktów dobrych do wędkowania. Obie strony cieku są porośnięte zaroślami, co czyni z niego niezwykle wymagającym miejscem do połowów w czasie lata.

Wędkowanie: Dominującą tu rybą jest palia, którą można znaleźć głównie pomiędzy spokojną wodą a bystrzami. Od czasu do czasu można liczyć na sieję lub lipienia, szanse na połów pstrąga również są spore. Czasami szczupaki potrafią zaskoczyć wędkarzy łowiących na zbyt cienkie żyłki.

Rybostan: pstrąg, lipień, palia, sieja, szczupak.Zbiornik: Saarijarvi. Płytkie jezioro z ciemną od próchnicy wodą jest zasilane przez dwa strumienie. Wypływająca rzeka wypycha wodę w stronę pobliskiego jeziora. Bliskość większego jeziora ma ogromny wpływ na rybostan Saarijarvi.

Wędkowanie: Najczęściej łowioną rybą jest okoń. Jest też kilka dobrych szczupakowych punktów. Można również złowić sandacze, które polują na stynki żyjące w okolicach przepływającej rzeki. Z tego samego powodu od czasu do czasu pojawiają się tu pstrągi. W ciągu lata pstrągi tęczowe przebywają w jeziorze i czasami można je złowić również zimą.

Rybostan: okoń, szczupak, jazgarz, płoć, stynka, sandacz, pstrąg, pstrąg potokowy, leszcz, jelec, ukleja.Zbiornik: Sarkijarvi to małe, położone głęboko w lesie jezioro. Najczęściej występującą tu rybą jest chudy okoń, ale jednak to płoć jest dominującym gatunkiem. Z powodu małej populacji szczupaka gatunki te występują bardzo licznie. Woda jest czysta a dno częściowo pokryte piaskiem.

Wędkowanie: Okonie zazwyczaj są małe, ale płocie pomogą ci osiągnąć lepszy wynik w zawodach. Niekiedy wzdręga czy krąp bywają miłym zaskoczeniem, przeważnie są większe niż okonie.

Rybostan: okoń, płoć, krąp, wzdręga, szczupak, jazgarz, rozpiór.Zbiornik: Siikakoski to szeroko płynący strumień w północnej Finlandii. Składa się z płytkich, szybkich obszarów i wolniejszych rozlewisk. Woda jest krystalicznie czysta, wiercąc otwór w lodzie możemy zobaczyć dno.

Wędkowanie: Bystrza przyciągają lipienie, które często mogą być poławiane również w innych miejscach. Pstrągi czasami opuszczają rozlewiska i przypływają w obszary o bystrzejszym nurcie. Często występującym gatunkiem jest sieja.

Rybostan: lipień, sieja, pstrąg, okoń, płoć, szczupak, jaź.Zbiornik: Siika-Valkeinen to jezioro położone pomiędzy piaszczystymi brzegami. Woda jest bardzo czysta co sprawia, że ryby są wyjątkowo podejrzliwe. Roślinność jest znikoma, dlatego populacja okoni i płoci jest niezwykle mała, zarówno pod względem rozmiarów jak i ilości.

Wędkowanie: Wędkowanie skupia się na zdrowej populacji siei. Przyciągają je głębokie punkty jeziora oraz otaczajże je obszary. Obcinające żyłki szczupaki również tu występują, jednak nie są one zbyt liczne. Okoni należy szukać na płyciznach, jednak ich rozmiary są wyjątkowo małe.

Rybostan: okoń, szczupak, płoć, jazgarz, sieja, sielawa, troć jeziorowa.Zbiornik: Surrinlampi to małe jezioro otoczone piaszczystymi brzegami. Woda jest czysta a widoczność wysoka. Sztucznie utworzone miejsce do pływania sprawia, że po drugiej stronie ryby znajdują wiele kryjówek.

Wędkowanie: Pstrągi tęczowe są wprowadzane do jeziora w lecie, jednak w zimę wciąż jeszcze można je złowić. Wiosną zostaje ich niewiele i pozostają głównie sieje. Występuje tu spora populacja płoci jak również można trafić na duże okonie.

Rybostan: pstrąg tęczowy, sieja, troć jeziorowa, okoń, jazgarz, szczupak, płoć, wzdręga, jaź.Zbiornik: Taivallampi Z powodu próchnicy zbiornik ten oraz otaczające go jeziora mają ciemno-zabarwioną wodę. Linia brzegowa to głównie bagna, ale jest też kilka miejsc z piaszczystymi plażami. W lecie rośnie tu wiele lilii wodnych. Zasadniczo jeziora są płytkie, więc nawet posiadając mapę batymetryczną ciężko jest ustalić, gdzie ryby mogą przebywać.

Wędkowanie: W jeziorach występują głównie okonie, płocie i jazgarze, jednakże szczupak również jest popularny. Krążyły pogłoski o dużych szczupakach żyjących w tych jeziorach, podobno można trafić też na duże okonie. Jeziora zostały zarybione niewielką liczbą siei i pstrągów tęczowych. Naturalnie występujące tu pstrągi są małe, jednak czasem można je złowić.

Rybostan: okoń, płoć, jazgarz, szczupak, sieja, pstrąg tęczowy, pstrąg.Zbiornik: Telkanlampi to typowe bagienne jezioro. Woda została zabarwiona przez próchnicę. Linia brzegowa stopniowo opada w stronę wody, jednak samo jezioro jest relatywnie płytkie. Z powodu małego rozmiaru jeziora w czasie zimy może wystąpić przyducha.

Wędkowanie: Różnorodność występujących tu gatunków jest bardzo mała. Ichtiofauna składa się głównie z małych okoni i tylko kilku większych osobników. Podobnie wygląda sprawa ze szczupakami. Ryby zazwyczaj trzymają się blisko linii brzegowej.

Rybostan: okoń, szczupak.Zbiornik: Vuolasniva to mała rzeka z silnym prądem, pochodząca z pól. Woda jest czysta i „jałowa”, natomiast brak dróg sprawia, że miejsce to cechuje się wyjątkową atmosferą. Pomiędzy polami znajdują się dwa jeziora zamieszkane przez palie.

Wędkowanie: Populacja ryb w rzece składa się głównie z lipieni i siei. Równie często występuje pstrąg. Dwa bogato zasiedlone przez palie jeziora czynią te miejsce niezwykle interesującym z wędkarskiego punktu widzenia. Ryby, zwłaszcza w drugim jeziorze, zazwyczaj są niewielkie. Jednak na obydwu zbiornikach możemy liczyć na duże palie.

Rybostan: palia, lipień, sieja, pstrąg, szczupakPowyższe tłumaczenie jest własnością portalu wedkowanie.net . Kopiowanie bez zgody administracji forum zabronione!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy pozostałe » Gry Wędkarskie » Propilkki 2 » Opis łowisk

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachSkocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum