Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Przemiany gospodarcze w Polsce po 89r.

Mjolner 

Wiek: 36
Posty: 9
Skąd: Częstochowa


Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 23:14   Przemiany gospodarcze w Polsce po 89r.

Uważam, że zagraniczne inwestycje szkodzą polskiej gospodarce ponieważ utrudniają powstanie krajowych firm. Tak samo promowanie dzisiaj wolnego rynku między państwami oznacza dla Polski biedę.
Wolny rynek – tak, ale między krajami na podobnym poziomie rozwoju gospodarczego. Czyli kraje biedne w żadnym wypadku nie powinny otwierać granic, tylko najpierw budować własny przemysł przy ochronie taryf celnych. A na wolny handel otworzyć się dopiero wówczas, gdy ich przemysł będzie w stanie wytrzymać konkurencję. W przeciwnym razie kraj biedniejszy wyspecjalizuje się w produkcji towarów nisko przetworzonych, na których mało się zarabia, czyli wyspecjalizuje się w biedzie.

http://ekonomiaigospodark...-na-zawsze.html

http://ekonomiaigospodark...yni-europy.html

http://ekonomiaigospodark...to-przemys.html

http://ekonomiaigospodark...skich-firm.html


Co o tym sądzicie? Zapraszam do merytorycznej dyskusji bez zbędnych spin. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Disaster 

Pomógł: 23 razy
Wiek: 30
Posty: 416
Otrzymał 33 piw(a)
Skąd: Zagnańsk


Wysłany: Nie Maj 04, 2014 17:35   

No cóż - podnoszę paczkę papierosów Męskich i widzę napis British American Tobacco. To, że nasz kraj jest w rękach koncernów wie chyba każdy tylko niewiele z tym faktem idzie zrobić.
_________________
Cytat:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mayki 
a taraz samo szczęście


Pomógł: 8 razy
Wiek: 47
Posty: 423
Otrzymał 64 piw(a)
Skąd: Karpacz


Wysłany: Pon Maj 05, 2014 07:54   

Mjolner, skro EU jest taka zła to czemu dzięki niej jest dużo lepiej niż przed wejściem do niej :) ( masz chociaż by łatwe dojście do neta ) tak łatwo o to nie było dekade temu.To tylko jeden z przykładów,ale zamiast szukać pozytywów wolicie się czepiać i dyskutować jak to jest źle.Ja osobiście popoieram wejście do uni,dało mi to swobodę w poruszaniu sie po Europie :)
:okok:
_________________
...prosiłem o wszystko bym mógł cieszyć się życiem ,a dostałem życie bym mógł cieszyć się wszystkim ale ryb nadal nie umiem łowić

Wystawiono 1 piw(a): Bączek    » Więcej szczegółów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mjolner 

Wiek: 36
Posty: 9
Skąd: Częstochowa


Wysłany: Czw Maj 08, 2014 22:33   

Mayki napisał/a:
Mjolner, skro EU jest taka zła to czemu dzięki niej jest dużo lepiej niż przed wejściem do niej :)


Co dzięki niej jest lepiej?

Mayki napisał/a:
( masz chociaż by łatwe dojście do neta ) tak łatwo o to nie było dekade temu.


I to dzięki Unii?

A wiesz, że wchodząc do UE musieliśmy się pozbyć własnego przemysłu? A właśnie przemysł to podstawa każdej gospodarki, a nie jak wydawało się naszym lewicowo-liberalnym pseudoelitom usługi. Pozbywając się przemysłu powstało w Polsce bezrobocie jak w USA w czasach wielkiego kryzysu, a miliony ludzi muszą stąd uciekać, bo w tym kraju nie da się żyć. Będąc w dodatku w Unii nie możemy się bronić przed zalewem obcych produktów a tym samym tworzyć światowych marek które będą lokomotywa napędową naszej gospodarki. Jakie więc mamy perspektywy na przyszłość jak Polacy?


Mayki napisał/a:
dało mi to swobodę w poruszaniu sie po Europie


Mi osobiście nie dało to nic. A po Europie się nie poruszam bo nie mam na to ani czasu ani pieniędzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Lulek 


Ulubiona metoda: Spinning/Grunt
Pomógł: 31 razy
Wiek: 39
Posty: 711
Otrzymał 140 piw(a)
Skąd: Łódź


Wysłany: Czw Maj 08, 2014 23:07   

Mjolner dziś są takie czasy, że szczęśliwie można sobie wyjechać w dowolne miejsce na świecie ( nie liczę jakiś patologii w stylu Korea płn czy inne wynalazki) , nawet do USA jak masz załatwioną robotę to wizy dostaniesz.Świat bardzo się skurczył ...
Nie chcę wymieniać co daje nam UE , bo daje bardzo dużo - od unijnych dofinansowań dla firm po place zabaw dla dzieci i mnóstwo innych rzeczy , Wiadomo są wielkie absurdy, są konflikty interesów w samej Unii między państwami itd... , ale naprawdę lepsze to niż siedzenie w centrum mając od zachodu ''Zachód'' a od wschodu odradzające się mocarstwo w wersji niskobudżetowej jakim jest Rosja.
W Polsce bezrobocie jest, są rejony gdzie faktycznie roboty niema , ale generalnie pisanie, że jest jak w czasach wielkiego kryzysu w USA to karkołomne nieporozumienie.Radzę się dowiedzieć jak to wtedy wyglądało , obejrzeć jakiś dobry dokument czy poczytać książki.Sam borykam się z problemem szukania stałej pracy - stałej czyli takiej, która da mi perspektywę zarobienia godziwych pieniędzy i perspektywę przepracowania w niej więcej czasu niż ''kilka miesięcy na przeczekanie''. Szczęśliwie przynajmniej narazie mogę sobie trochę poprzebierać w ofertach , ale jakbym z głodu przymierał i bat nad tyłkiem zawisł to daj mi 2 tygodnie i znajdę pracę bo praca jest i jak ktoś mi mówi , że przymiera z głodu czy inne tragedie to dla mnie jest po prostu nieporadny życiowo (przynajmniej w Łodzi ) lub edukację zakończył gdzieś w okolicach 5 klasy podstawowej...Wiadomo kokosów nie będzie, w pracy też nie pośpi i stanowisko parszywe, ale na czynsz i chleb będzie - więc dajmy sobie spokój z porównaniami do wielkiego kryzysu ...
Ja tam nie chwaląc się Polskę trochę przejechałem od morza po góry i widzę jak się zmieniła na + .

Wystawiono 1 piw(a): Kosa    » Więcej szczegółów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Mjolner 

Wiek: 36
Posty: 9
Skąd: Częstochowa


Wysłany: Pią Maj 09, 2014 00:49   

No wydomerowano :wnerw: odpisałem Ci ale wyskoczyła jakaś wiadomość, że sesja wygasła i mojego postu nie ma. Jutro napiszę od nowa. :mur:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
domis14 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Posty: 49
Otrzymał 34 piw(a)
Skąd: Włoszczowice


Wysłany: Pią Maj 09, 2014 00:51   

Czytałem już kiedyś ten temat i miałem się nie wypowiadać ale po wypowiedzi kolegi Lulka muszę sprostować kilka spraw.
1. Polska się rozwija to fakt. Jednak czy by się rozwijała bez UE ? Tak. Czy szybciej to bardzo możliwe, a zaraz wyjaśnię czemu...
Od tego powinienem w ogóle zacząć...
2. Unia to nie Szengen ! Unia to nie wolny rynek ! Musimy sobie to otwarcie powiedzieć. Bez tego tworu również moglibyśmy mieć to co chwalicie - swobodne przemieszczanie się, swobodną pracę za granicami itd. To nie dzięki Unii.
3. Jest lepiej ale spójrzmy na dług publiczny. Jest zatrważająco wysoki. Gdy oglądam 10 lat świetlnych itp filmiki to niesamowicie się ,, spinam " Bo to jakbym żył na wsi w małym domku spokojnie średnio zamożnie, i nagle biorę kredyt na całą rodzinę(teoria) na 3 miliony złotych to również by mi się na pewno polepszyło.
4. Dla mnie coś takiego jak przymus płacenia składek i inne przymusu które dyktuje nam Unia lub nasi politykresi są po prostu śmieszne. Dziś właśnie był materiał, że ZUS bierze w wynajem 2 auta na 4 chyba lata za ok 300 tys... Paranoja.. Kto twierdzi, że jest w stanie płacić na plac pod budynek ZUS-u, na budynek ZUZ-u, na pracowników ZUS-u i premie i na końcu na swoją emeryturę, a twierdzi również, że płacąc sam nie utrzymał by się na starość, jest mistrzem braku logiki.
5. Unia ile daje to nie możemy ocenić, bo też zobaczmy ile tracimy np. to ile firm upadło(które by również płaciły podatki) to nikt nie mówi, ale ile powstało dzięki kasie UE to chętnie...
6. Według mnie 95% Polaków wierzy medialnej obłudzie, że gdyby nie Unia to smród, brud i ubóstwo.
Jeśli byśmy znieśli np. podatek dochodowy, obniżyli przez to koszty pracy, zwiększyli kwotę wolną od podatku to byśmy ruszyli szybciej niż jakiekolwiek państwo w UE.
7. Nie jestem ekspertem, więc nie będę tu mówił swoich sądów jako jedyne słuszne, ale mam wielką prośbę. Przed wyborami- jakimikolwiek, czy przed ocenianiem UE, polecam posłuchać bezstronnych ekonomistów bo bardzo mądrze i przystępnie prawią ;) Bo słuchać polityków to jest na prawdę śmieszne.
8. Jeden mówi, że obniży(podatki) a podwyższa, drugi wojenkę by Rosji wytoczył, trzeciemu blisko do komuny jak drugiemu do USA ;) czwarty wibro macha i weź tu żyj ;)
9. Mogę zrozumieć, że ktoś się interesuje mniej, ktoś więcej politykom, ale dla mnie jak ktoś głosuje na E+ czy SLD to już ni to Polak, ni człowiek rozumny ;)
Pozdrawiam.

Mayki napisał/a:
Mjolner, skro EU jest taka zła to czemu dzięki niej jest dużo lepiej niż przed wejściem do niej :) ( masz chociaż by łatwe dojście do neta ) tak łatwo o to nie było dekade temu.To tylko jeden z przykładów,ale zamiast szukać pozytywów wolicie się czepiać i dyskutować jak to jest źle.Ja osobiście popoieram wejście do uni,dało mi to swobodę w poruszaniu sie po Europie :)
:okok:

Postęp IT to jest wszędzie i na prawdę to nie dzięki biurokratom z UE wiesz mi ;)
Wejście do UE nie dało Ci swobody w poruszaniu się po Europie ;) Uważasz, że np w 2005 po przystąpieniu do UE mogłeś się swobodnie poruszać ?:)

EDIT: ,, Mjolner" Bywa i tak ;) Nie ma co tracić zdrowia ;D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lulek 


Ulubiona metoda: Spinning/Grunt
Pomógł: 31 razy
Wiek: 39
Posty: 711
Otrzymał 140 piw(a)
Skąd: Łódź


Wysłany: Pią Maj 09, 2014 08:09   

Skomentuję tylko jedno często się potwierdzające zdanie, że po wejściu do UE firmy poupadały. A czemu poupadały bo były gówno warte ! - dosłownie.Sam pracowałem w dwóch firmach, które tak skończyły - był to w pierwszym przypadku wielki moloch, którego lata świetności przypadają na czasy tak chętnie i z łezką oku wspominane przez starszych eurosceptyków , kiedy to pracę miał każdy luzik A druga to o dziwo firma , której właścicielem był Niemiec (tak u nich te same zasady panują) - był po prostu skończonym niegospodarnym idiotą i tyle.Prosta zasada , jak się niema pomysłu, coś jest przestarzałe , coś jest nierentowne , firma źle zarządzana , KONKURENCJA lepsza to upadnie i tyle.Właściciele myślą, że jak założyli firmę i kiedyś mieli zyski to do końca życia ich wnuków będą zbijali kokosy.Hehe , zastanówcie się.
Ok przestaje się udzielać bo nie chcę się wplątać w politykowanie, polityka to najgorszy temat do rozmowy - jeden wielki syf , nieważne czy lewica czy prawica , palikotowy czy katolicki - od samych haseł mam mdłości...Dlatego Mjolner proszę nie pisz w moją stronę bo więcej nic w tym temacie już nie napiszę - wolę obejrzeć sobie jakiś film z holu ładnej ryby czy poczytać o sprzęcie ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
domis14 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Posty: 49
Otrzymał 34 piw(a)
Skąd: Włoszczowice


Wysłany: Pią Maj 09, 2014 11:39   

Lulek i najważniejszy temat poruszyłeś: żeby nas ta polityka tylko nie podzieliła, bo na tym akurat zależy partiom co widać po spotach w tym roku...
Z firmami po części się zgadzam, że te niegospodarne powinny upaść. Ale też jest 2 kwestia, że ponad 80%(o ile dobrze pamiętam, ale coś koło tego) firm które przy założeniu biorą dotacje z UE pada, bo zakładają firmy, żeby wziąć dotację a nie zarabiać na nich ;)
A co do końcówki, to na prawdę jeśli chodzi o konserwatyzm społeczny to już mniej ważny, bo najpierw dużo zarabiajmy z niskimi podatkami, żeby potem mówić o krzyżu, i co kto sobie może obcinać- to nie może być temat zastępczy.
A ryby kto by nie rządził te same, więc powodzenia na nich ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Disaster 

Pomógł: 23 razy
Wiek: 30
Posty: 416
Otrzymał 33 piw(a)
Skąd: Zagnańsk


Wysłany: Pią Maj 09, 2014 12:41   

Jestem młody, nieobyty z tym wszystkim tak jak niektórzy z was zapewne. Jednak czepianie się UE to jedna sprawa, a druga jest taka, że wewnętrznie też się nie mamy czym specjalnie pochwalić bo czy to UE czy nie i tak w naszym kraju źle się dzieje, działo i UE czy brak nie zmienia tego, że mamy korupcję, złodziejstwo, marną politykę WEWNĘTRZNĄ. Może i przez UE poupadało sporo przedsiębiorstw ale czy nie padły by i bez UE ? Jak byśmy posiadali poważnych polityków, poważnie podchodzących do tematu i faktycznie zajmujących się tym co potrzeba, dbających o kraj i czujących wobec niego obowiązek to UE albo nie było by nam potrzebne albo zostało by tak wykorzystane, że straty były by minimalne - myślę, że i wielkie koncerny dało by się przyblokować o ile prawo było by trochę inne. Politycy jednak sami przyczyniają się do monopolizacji - mają własne wielkie biznesy (i nie mówię tu nawet o Palikocie - czytałem jakiś czas temu artykuł o fermach Norek, przeciw którym wszystkie wychodzące wnioski i projekty ustaw regulujących hodowle są w zalążku tłamszone). Jednak to tylko moje dymysły i wcale nie są pewnie eksperckie bo mam marne pojęcie o sprawie - ostatnio głosowałem na Króla Juliana - może to niepoważne z mojej strony ale uważam, że te gadki "ludzie przecież są mądrzy i wiedzą na kogo powinni głosować" które usłyszałem w radiu od jednej pani "ekspert" napawają mnie odrazą połączoną z śmiechową głupawką - problem właśnie w tym, że ludzie (a przynajmniej ja) czuję, że nie wiem na kogo mam głosować, bo żadnemu z polityków nie ufam i nie jestem na tyle zainteresowany polityką (niestety nie ma kompletnie rzetelnego źródła informacji w żadnych mediach także nawet jak bym chciał musiałbym chyba mieszkać na Wiejskiej) aby czuć się odpowiedzialnym za wybieranie kogokolwiek na jakąkolwiek pozycję w państwie, która ma moc coś zmieniać.
_________________
Cytat:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy pozostałe » Hyde Park » Przemiany gospodarcze w Polsce po 89r.

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachSkocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum