Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Łowiska specjalne w okolicach Jeleniej Góry

nasu 

Wiek: 35
Posty: 60
Skąd: Jelenia Góra


Wysłany: Nie Gru 12, 2010 20:10   Łowiska specjalne w okolicach Jeleniej Góry

Witam jak w temacie zna ktoś jakieś łowiska specjalne w okolicach Jeleniej Góry? Słyszałem o jakiś łowiskach kolo Lubawki w Czechach może ktoś coś słyszał albo wie o takich łowiskach?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
exidorr 
Daniel Stelmach


Wiek: 23
Posty: 1
Skąd: Przejęsław


Wysłany: Czw Lut 17, 2011 15:05   

Niedaleko bolesławca znajduje sie łowisko specjalne niepamietam gdzie i jak sie nazywa ;/ warto poszukac na mapie google..
_________________
Mam 15 lat.
Łowie ryby już 3 lata.
Najczęściej łowie metodą gruntową chodź spinningową i spławikową nie pogardze (także lubię)
Lubie dowiadywać sie nowych rzeczy typu "jak zawiązać haczyk , jak zamontować koszyczek" (to tylko przykłady :D )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
r2d2 


Ulubiona metoda: Mucha/Martwa rybka/Spinning
Okręg PZW: Jelenia Góra
Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Posty: 221
Otrzymał 29 piw(a)
Skąd: Świeradów-Zdrój / JG


Wysłany: Pią Lut 18, 2011 11:59   

Bóbr - łowisko specjalne pstrąga i lipienia

Odcinek zaczyna się poniżej jazu w Pilchowicach (naprzeciwko byłych wapienników), a kończy się przy moście przy ul. Zarzecze we Wleniu. Rzeka w górnym fragmencie odcinka płynie dość spokojnie szerokim i niezbyt głębokim korytem. Dopiero poniżej elektrowni, koło mostu kolejowego i stacji Pilchowice Nielesno, zwęża się i pogłębia, płynąc to bystrzami, to spokojnymi, stojącymi wręcz płaniami tuż obok drogi Jelenia Góra – Bolesławiec. Za Nielesnem, kilkaset metrów poniżej ujścia prawobrzeżnego dopływu – Czernickiego Potoku, Bóbr poszerza się i pięknie skręca w lewo, by po przepłynięciu mniej więcej 1,5–2 km wrócić przed samym Wleniem w bezpośrednie pobliże drogi. Dno na tym odcinku jest głównie żwirowe, a miejscami nawet kamieniste, w wielu miejscach porośnięte łanami wywłócznika i jaskra wodnego. Cena składki rocznej wynosi 50 zł dla członków porozumienia posiadających opłatę na wody górskie, a dla niezrzeszonych – 150 zł. Opłata jednodniowa – 15 zł i tygodniowa – 50 zł – dla członków PZW. Niezrzeszeni i obcokrajowcy muszą zapłacić odpowiednio 40 i 150 zł. Pozwolenia na wędkowanie można nabyć w siedzibie Biura Zarządu Okręgu w Jeleniej Górze lub wpłacając na konto ZO PZW

Kwisa - łowisko specjalne pstrąga i lipienia

Łowisko zostało utworzone na rzece Kwisie. Jest usytuowane w granicach administracyjnych miasta Lubaniaoraz miejscowości Radogoszcz (lewy brzeg) i miejscowości Uniegoszcz (prawy brzeg) w powiecie lubańskim w województwie dolnośląskim. Początkiem łowiska jest jaz przy ul. Jeleniogórskiej w Lubaniu (w jego rejonie planowana jest budowa elektrowni), natomiast koniec łowiska stanowi jaz w Radogoszczy (w rejonie istniejącej elektrowni). Długość łowiska wynosi prawie 6 km. Na tym odcinku Kwisa jest niedużą rzeką o szerokości nieprzekraczającej 15–20 metrów. Dno żwirowe, miejscami kamieniste. Brzegi miejscami silnie zarośnięte krzewami łóz. Układ drogowy umożliwia dobry dojazd prawie do każdego miejsca łowiska. Istnieją nieliczne odcinki brzegu, które są niedostępne z uwagi na położone nad rzeką zabudowania gospodarcze lub zakłady przemysłowe. Podstawowe gatunki ryb to pstrąg potokowy oraz lipień. Dość powszechnie występuje okoń i szczupak. Połów ryb dozwolony jest wyłącznie na sztuczne przynęty z haczykami bezzadziorowymi. Limity ilościowe ryb do zabrania z łowiska w ciągu doby: pstrąg potokowy, lipień (łącznie) – 1 szt., innych niż wymienione wyżej – zgodnie z RAPR PZW. Obowiązuje prowadzenie dodatkowego rejestru połowu ryb złowionych na łowisku. Rejestr jest wydawany wraz z zezwoleniem. Dopuszcza się przesłanie informacji drogą elektroniczną. Rybę przeznaczoną do zabrania należy bezwarunkowo wpisać do rejestru otrzymanego wraz z zezwoleniem, a także w dolnośląskim rejestrze ogólnym, przed kontynuacją wędkowania.

Zbiornik Mściwojów / PZW Wierzbiak

Niedaleko Jawoa.

Zbiornik zaporowy BUKÓWKA - koło Lubawki, ale to nie jest łowisko specjalne.

Zbiornik Bukówka stanowi jedno z najwyżej położonych jezior zaporowych w Polsce. Powstał dzięki spiętrzeniu wód górnego Bobru. Rzeka po przepłynieciu zaledwie 2 km opuszcza czeską ziemię i po kolejnych kilku trafia na zaporę, której podwaliny wybudowano w latach 1903-1905. Pierwotnie zbiornik był użytkowany jako suchy zbiornik retencyjny. Jednak w drugiej połowie XX wieku, ze względu na odczuwany przez położone w regionie miasta przemysłowe deficyt wody, wystąpiła konieczność powiększenia zbiornika. Prace polegające na wybudowaniu bocznej tamy od strony miejscowości Miszkowice, oraz podwyższeniu istniejącej tamy od strony Bukówki do wysokości 38 metrów, ukończono w 1986r.
Zalew ma powierzchnię ok. 200ha.
Najwyższym szczytem przylegającym do brzegów zbiornika jest Zadzierna (724 m).

Woda w zbiorniku jest czysta, co stwarza doskonałe warunki do bytowania ryb. Jest duża populacja okonia, występują sandacze, szczupaki i bolenie, jak również ewenement – pstrąg potokowy, choć złowienie go to już rzadkość. Z białorybu należy się nastawić na leszcze, jazie, płocie, karasie srebrzyste, karpie oraz liny.

Wiosną stan wody z reguły jest wyższy, na zachodnim brzegu, pośród nadbrzeżnych traw tworzą się rozlewiska, co stwarza doskonałe warunki do tarła. Niestety, wielokrotnie stan wody jest obniżany przed zakończeniem tarła, co ma fatalny wpływ na rozwój ichtiofauny w zbiorniku. Ale niestety takie są uroki zbiorników zaporowych – przede wszystkim ochrona przeciwpowodziowa, a interesy wędkarzy trochę na końcu, choć może kiedyś w tym względzie zostanie ustalony jakiś kompromis.

Na załączonej mapce zaznaczyłem możliwości dojazdu do zbiornika, oraz najbardziej obiecujące pod względem wędkarskim miejsca.

Północno-wschodni brzeg opada stromo, natomiast brzegi w okolicach wpływu rzeki i potoków są płytsze i miejscami zamulone.

Ze względu na dużą wysokość, średnia roczna temperatura powietrza oscyluje w okolicach 5-6 stopni. Różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą potrafią być znaczne, co widać na załączonych zdjęciach (robione w ciągu jednej doby).
Kolejnym tematem związanym z pogodą, na który należy zwrócić uwagę są burze, które potrafią się przemieszczać w bardzo szybkim tempie i być bardzo gwałtowne. Dlatego rada szczególnie dla osób spiningujących, aby na pierwsze oznaki zbliżającej się burzy, kierowały swoje kroki w bezpieczne miejsce (samochód). Wiem o czym piszę – raz po przejściu na drugi brzeg przez tamę, nie zdążyliśmy wrócić z kolegą i spędziliśmy 2-godzinną burzę pod drzewami i skałkami i wierzcie mi - nie było przyjemnie.
Bez względu na prognozę, należy zabrać ciepłe ubranie, czasami potrafi dmuchać niemiłosiernie. Z powodu wspomnianych przeciągów, miejsce to upodobali sobie windsurferzy.

Rokrocznie w maju na zbiorniku organizowane są międzynarodowe zawody „Zielony Szczupak Bukówki”, choć ostatnimi laty bardziej z nazwy, bo konkurencja odbywa się raczej na okoniu. Ale moim zdaniem, pomimo zmniejszającej się populacji ryb, łowisko jest w stanie obdarzyć okoniem, czy szczupakiem nawet na rekord Polski.

Błędem jest zezwolenie na połów ze środków pływających, bo zbiornik nie jest duży i rybę jest łatwo zlokalizować i przetrzebić.

Widoki są piękne i rekompensują w jakimś stopniu braki w braniach.

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW w Jeleniej Górze.

Jest to około 40km od JG
_________________
W Górach jest wszystko co Kocham :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Łowiska » Dolnośląskie » Łowiska specjalne w okolicach Jeleniej Góry

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachSkocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum