Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Sum a wahania poziomu wody

Norbertpłock 

Posty: 34
Skąd: Płock


  Wysłany: Pon Lip 06, 2009 19:41   Sum a wahania poziomu wody

Mam zamiar wybrać sie na suma którego będę łowił z łódki, jestem ciekaw czy obniżający sięstan wisły nie bedzie przeszkadzać w połowie tego drapieżnika to znaczy czy on poprostu bedzie zerował i brał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
tomi527 

Posty: 94
Skąd: Lubelskie


Wysłany: Śro Lip 08, 2009 16:34   

Myśle że wręcz przeciwnie.Im mniej wody wówczs wieksze zagęszczenie ryb bedzie w przeliczeniu na metr sześcienny.Pozatym napewno sum i inne rybki będą żerować wkońcu coć jeść muszą,a zatem będą brać.Norbert nietrać nigdy nadzieji,bo niewiadomo kiedy złowisz swoją rybę życia.Połamania kija nad Wisłą.I pamietaj:zatnij,wyląduj,zdjęcie i rybka wraca do wody :okok:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Borsuck 
spinningista

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Posty: 702
Skąd: Nowa Huta


Wysłany: Pon Lip 20, 2009 21:24   

tomi527 napisał/a:
Myśle że wręcz przeciwnie.Im mniej wody wówczs wieksze zagęszczenie ryb bedzie w przeliczeniu na metr sześcienny.


Obliczenie może i matematycznie trafne, ale biologicznie nie do końca tak jest. Opadająca woda = mniejsze ciśnienie pod wodą i bardziej ospałe (nie żerujące) ryby. U mnie na Wiśle (Krakow) wygląda to tak, że jak woda zaczyna opadać, to w zasadzie można już iść do domu. (3 zapory w Krk i mieszanie z wodą poprzez otwieranie i zamykanie). Zdarza się jednak, że podczas niskiego stanu wody ryby wpadają w szał i żreją jak nigdy. Ale mi się takie przypadki zdarzają tutaj może z 3 razy na rok. Nie potrafię tego wytłumaczyć - ichtiolog, ktorego pytałem też nie potrafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mayki 
a taraz samo szczęście


Pomógł: 8 razy
Wiek: 49
Posty: 411
Otrzymał 64 piw(a)
Skąd: Karpacz


Wysłany: Wto Lip 21, 2009 10:40   

Borsuck, Akurat tutaj się w pełni z tobą zgodzę ile razy nad Odrą nie próbowałem łowić sumy na niskiej wodzie to nic z tego nie wychodziło,ale za to można sobie obejrzeć co najlepsze miejscówki i dołki i szykować się na lepszy przybór wody.Jedyne co mi się wtedy udaje to połowy sandaczy z nurtu biją niesamowicie na końcu główki późnym wieczorkiem :D Czasem miałem okazje oglądać spektakl pod tytułem WIELKI sum na płytkiej wodzie niesamowite widowisko gdy 2m ryba szaleje na wodzie nie głębszej jak 70 cm :D Lecz i to bywało nie często. Do połowów suma staraj się wybrać poziom wody ustabilizowany na średnim poziomie :okok:
_________________
...prosiłem o wszystko bym mógł cieszyć się życiem ,a dostałem życie bym mógł cieszyć się wszystkim ale ryb nadal nie umiem łowić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Łowienie poszczególnych gatunków » Drapieżniki » Sum a wahania poziomu wody

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum