Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Pomóżcie łebskim trociom!!!

Lisek 
pstrąg


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Posty: 345
Skąd: Lębork


Wysłany: Śro Lis 07, 2007 19:45   Pomóżcie łebskim trociom!!!

Decyzją prezesa ZO PZW w Słupsku Pana Teodora Rudnika dnia 1 listopada nastąpiło całkowite przegrodzenie szlaków migracyjnych troci wędrownej i łososia na jeziorze Łebsko. Decyzja ta została wydana po wniosku Dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego pani Katarzyny Woźniak z dnia 26.10.07. Przegrodzenie, zgodnie z wydaną zgodą będzie trwało do momentu zgromadzenia właściwej ilości ikry – w praktyce do końca trwania ciągu!
Właśnie teraz gdy rozpoczyna się najintensywniejszy ciąg tarłowy, ryby nie mają jakiejkolwiek możliwości wejścia do rzeki Łeby, na swoje tarliska, gdyż na ich drodze stoją sieci szczelnie blokujące trasy migracyjne na jeziorze Łebsko.

Zdjęcia w galerii
źródło wiadomości


Prezes ZO PZW w Słupsku przekreślił całą naszą pracę – budowę tarlisk na rzece Łebie, karkołomną całodobową ochronę troci wędrownej, ogromną pracę ze społeczeństwem w kierunku kształtowania świadomości przyrodniczej. Ta decyzja to nóż wbity w plecy naszej działalności oraz niszczenie tego wszystkiego, co już osiągnęliśmy! Podkreślam też, że została ona wydana bez zgody Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby oraz Koła PZW Lębork – Miasto, a także pozostałych lęborskich kół i klubów PZW.
To karygodne postępowanie destrukcyjnie działa na wielki zapał wszystkich tych osób, które całym swoim sercem są i zawsze będą wspierać i chronić naszą ukochaną rzekę. Jak można tak w tak nieodpowiedzialny sposób niszczyć cudzą pracę? Co mamy powiedzieć naszym młodym wę, którzy pytają nas dlaczego na tarliskach nie ma troci? Po co odtworzyliśmy w tym roku w Lęborku trzecie tarlisko dla troci i łososia?
5 lat temu nagraliśmy na jeziorze Łebsko oraz na terenie spółki zajmującej się odłowem troci materiał wideo. Materiał ten w sposób szczegółowy obnaża kulisy „odłowu troci wędrownej” pod dumnym hasłem restytucji gatunku. Prezentujemy poniżej wybrane kadry z filmu. Podobne sytuacja dzieje się teraz nad jeziorem Łebsko, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, pomóżcie nam, pomóżcie rzece Łebie, pomóżcie łebskim trociom!!!

Osoby odpowiedzialne za przegrodzenie szlaków migracyjnych na terenie SPN

Prezes ZO PZW w Słupsku – Teodor Rudnik

E-mail: prezes@pzw.slupsk.pl
WWW: http://www.teorud.com/forum.php - forum T. Rudnika
http://www.pzw.slupsk.pl/kontakt.php


Dyrektor SPN – Katarzyna WoĽniak


E-mail: sekretariat@slowinskipn.pl
k.wozniak@slowinskipn.pl
WWW: http://www.slowinskipn.pl...pl&site=kontakt


Trocie z rzeki Łeby z rozciętymi brzuchami, ryby widoczne na zdjęciu były jeszcze żywe.


Ikra z łebskich troci.


Rybacy na jeziorze Łebsko opróżniający żaki, osoba z prawej strony trzyma w ręku troć wędrowną.


żywa troć z rozciętym brzuchem. Barbarzyństwo!


Rozładunek troci wyłowionej z jeziora - szybko, szybko....


Słowiński Park Narodowy....

Pisma wysłane przez Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby do ZO PZW w Słupsku oraz do Słowińskiego Parku Narodowego:

Lębork dnia, 07.11.2007

Pan
Teodor RudnikPrezes Zarządu
Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby po zapoznaniu się ze skierowanym do ZO PZW w Słupsku pismem dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego Pani Katarzyny Woźniak z dnia 26.10.2007 r. L. dz. OW/856/2007 wyraża kategoryczny sprzeciw wobec wyrażonej w nim prośby o akceptację całkowitego przegrodzenia od 01.11.2007 do 25.11.2007 przejść migracyjnych ryb łososiowatych określonych w zawartym w Słupsku porozumieniu z dnia 17.03.2004 roku.
Zarząd odrzuca tę prośbę jako nieuzasadnioną, bowiem porozumienie w pkt.3 dopuszcza takie przegrodzenie (po dokładnym uzgodnieniu stron), jedynie w końcowym okresie obowiązywania wydanego przez wojewodę pozwolenia na odłowy. Jednocześnie Zarząd wyraża głębokie oburzenie na wydanie przez Pana w imieniu ZO PZW zgody na przegrodzenie przejść migracyjnych w okresie największego ciągu tarłowego troci i łososia i to w zasadzie bezterminowo, bo rozgrodzenie przewidziano „po zgromadzeniu właściwej ilości ikry”. Wydanie takiej decyzji niweczy wysiłek wielu ludzi z niezwykłą ofiarnością odtwarzających walory przyrodnicze rzeki Łeby (budowa tarlisk, bezprecedensowa skala ochrony wód, doprowadzenie do zmiany świadomości społeczeństwa w kwestiach ochrony tarła itp.).
Wzywamy Zarząd Okręgu PZW w Słupsku do cofnięcia wydanej decyzji i spowodowania natychmiastowego rozgrodzenia przejść migracyjnych na jeziorze Łebsko.

__________________________________________Lębork dnia, 07.11.2007Pani
Katarzyna Woźniak
Dyrektor
Słowińskiego Parku Narodowego
w SmołdzinieZarząd Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby po zapoznaniu się z Pani pismem z dnia 26.10.2007 L. dz. OW/856/2007 skierowanym do ZO PZW w Słupsku, wyraża kategoryczny sprzeciw wobec wyrażonej w nim prośby o akceptację całkowitego przegrodzenia od 01.11.2007r. do 25.11.2007r. przejść migracyjnych na jeziorze Łebsko określonych w porozumieniu zawartym w dniu 17.03.2004r. w Słupsku.
Zarząd odrzuca tę prośbę jako niezgodną z warunkami porozumienia, bowiem dopuszcza ono w pkt.3 takie przegrodzenie (po dokładnym uzgodnieniu stron), jedynie w końcowym okresie obowiązywania wydanego przez wojewodę pozwolenia na odłowy.
Zablokowanie przejść migracyjnych ryb łososiowatych w czasie największego ciągu troci i łososia jest w jaskrawy sposób sprzeczne z zasadami funkcjonowania parków narodowych i celami dla jakich są tworzone. Zdaniem Zarządu TPRŁ wydanie przez Pana Teodora Rudnika, w imieniu ZO PZW w Słupsku, zgody na zablokowanie przejść migracyjnych bez zgody najbardziej zainteresowanych: Zarządu Koła PZW Lębork-Miasto i Zarządu TPRŁ jest oburzające i niweczy wieloletni wysiłek wielu społeczników z niezwykłą ofiarnością odtwarzających walory przyrodnicze rzeki Łeby.
Wzywamy Panią Dyrektor do wydania polecenia natychmiastowego przywrócenia pełnej drożności ustalonych przejść migracyjnych poprzez usunięcie z nich rybackich narzędzi połowowych.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Lisek Pon Lis 19, 2007 16:33, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 52
Posty: 2509
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Śro Lis 07, 2007 20:11   

Ktoś powinien złożyć do prokuratury wniosek o popełnienie przestępstwa poprzez rozcinanie brzucha rybom w celu pozyskania ikry, zastanawiam się czy tu chodzi o ikrę, czy o rybie mięso :?: , należy sprawdzić co się stanie z pozyskaną ikrą a co z samymi rybami i ile ZO zarobi na tym procederze a może kasa pójdzie do prywatnych kieszeni.
Wymordują całą populację Troci i Łososia - aż mnie krew zalewa :[

Tego się nie da załatwić mailami, tam trzeba działać na miejscu.
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lisek 
pstrąg


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Posty: 345
Skąd: Lębork


Wysłany: Śro Lis 07, 2007 20:23   

Ryby są sprzedawane. Oficjalnie wszystko dzieje się w ramach programu restytucji troci wędrownej. Program sprowadza się do tego, że jezioro Łebsko jest przegradzane, trocie zabijane i sprzedawane, a ikra rzekomo przeznaczana na cele zarybieniowe. Oczywiście dopuszczenie troci na tarliska odtworzone przez Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby wielkim nakładem sił i środków byłoby rozwiązaniem zbyt prostym i nieprzynoszącym zysku pewnym osobom... Czemu więc służy cały program? Odpowiedzcie sobie sami...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 52
Posty: 2509
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Śro Lis 07, 2007 20:33   

Lisek napisał/a:
Oficjalnie wszystko dzieje się w ramach programu restytucji troci wędrownej.


Jaka to restytucja jak się ryby morduje.
Może jestem głupi bo czegoś tu nie rozumiem. W ramach restytucji ryb powinno przybywać a nie ubywać :roll:
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borys 
NADWORNY GLĘDA


Pomógł: 118 razy
Wiek: 44
Posty: 3846
Otrzymał 94 piw(a)
Skąd: Jasło


Wysłany: Śro Lis 07, 2007 22:52   

Jezuuuu!!!! Nie do pomyślenia! Ku...wa człowiek różne sytuacje widział ale takiego gnoju jeszcze nie. Lisek dołożyłem także swoje 5 groszy, wiem że tym niewiele wskóram ale nie tylko ja tam wyraziłem swoje zdanie na szczęscie. Naprawdę współczuje. Nawet nie wyobrazasz sobie jakie słowa cisną się mi na usta :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Wodnik dał im popalic :lol: Tak trzymac Damian!!!!!!!!!!!
_________________
złap & się drap
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Lisek 
pstrąg


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Posty: 345
Skąd: Lębork


Wysłany: Śro Lis 07, 2007 22:58   

Dziękuję Panowie, każdy głos sprzeciwu się liczy.
Zachęcam do dalszego śledzenia dyskusji:
http://www.teorud.com/forum.php
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 


Wiek: 56
Posty: 114
Skąd: Irlandia


Wysłany: Śro Lis 07, 2007 23:15   

Normalnie łzy mi w oczach stanęły. Za kasę człolwiek potrafi się upodlić do minimum.
_________________


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lisek 
pstrąg


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Posty: 345
Skąd: Lębork


Wysłany: Śro Lis 07, 2007 23:30   

Niestety nawet na wysokich stanowiskach w PZW można znależć ludzi, którzy wbijają nóż w plecy wędkarzom. Ale nie poddamy się i będziemy walczyć do końca! Już udało się rozwinąć bezprecedensową akcję internetową, a to dopiero początek...
_________________

Ostatnio zmieniony przez Lisek Czw Lis 08, 2007 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borys 
NADWORNY GLĘDA


Pomógł: 118 razy
Wiek: 44
Posty: 3846
Otrzymał 94 piw(a)
Skąd: Jasło


Wysłany: Śro Lis 07, 2007 23:38   

Niestety niektórych wydarzeń nie da się odkręcic :( i to jest przykre. Jednak mam nadzieję że ktoś przerwie tę rzeż i taka sytuacja się więcej nie powtórzy.
_________________
złap & się drap
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Lisek 
pstrąg


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Posty: 345
Skąd: Lębork


Wysłany: Czw Lis 08, 2007 01:19   

W odpowiedzi na nasz apel pojawiają się już ze strony Towarzystw Wędkarskich głosy oburzenia przeciw decyzji T.Rudnika:

Poniżej tekst listu , który dziś przesłało Towarzystwo Miłośników Rzek Gwdy i Czernicy "Czarny Pstrąg " pocztą elektroniczną do Prezesa ZO PZW Słupsk Pana Teodora Rudnika :

Towarzystwo Miłośników Rzek Gwdy i Czernicy "Czarny Pstrąg" z siedzibą w Czarnem wyraża oburzenie podjętą przez ZO w Słupsku decyzją o umożliwieniu całkowitego przegrodzenia szlaków tarłowych troci wędrownej i łososia na jeziorze Łebsko wydaną po wniosku Dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego pani Katarzyny Woźniak z dnia 26.10.07.
Pomijając już fakt dokonywania rzezi troci i łososi ( rozcinanie brzuchów żywym rybom w celu uzyskania ikry) na terenie Słowińskiego Parku Narodowego ( sic !) , co samo w sobie jest już aktem godnym potępienia , nie sposób zaakceptować tu postępowania Zarządu Okręgu , który pozwala na takie praktyki , a którego nadrzędnym celem przecież zgodnie ze Statutem PZW paragraf 6 powinno być cyt. " organizowanie i promowanie wędkarstwa , rekreacji , sportu wędkarskiego , użytkowanie i ochrona wód , działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki wędkarskiej " koniec cytatu .

Solidaryzujemy się w pełni z naszymi Kolegami z Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby oraz Klubu Muchowego "Dolina Łeby", którzy od lat z wielką i bezprecedensową determinacją walczą m.in. o odbudowę tej rzeki jako naturalnego tarliska ryb łososiowatych , w ich zdecydowanym sprzeciwie wobec takich praktyk !

Wzywamy Zarząd Okręgu PZW w Słupsku do cofnięcia wydanej decyzji i spowodowania natychmiastowego rozgrodzenia przejść migracyjnych na jeziorze Łebsko !

Edward Jankowski

Prezes TMRGiC " Czarny Pstrąg "


Dziękujemy!
Czekamy na spodziewaną reakcję mediów, które zostały już powiadomione o całej sprawie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Łowiska » Pomorskie » Pomóżcie łebskim trociom!!!

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachSkocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum