Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Zbiornik Dratów

Sysio-Lublin 

Wiek: 26
Posty: 45
Skąd: Lublin


Wysłany: Czw Lip 02, 2009 19:55   Zbiornik Dratów

Witam,

Proszę o wszystkie informację na temat tego zbiornika.Dawno tam nie byłem,a bardzo chciałbym się dowiedzieć jak wygląda teraz łowienie na tym zbiorniku.Najbardziej interesowało by mnie jaki gatunek ryby teraz tam dominuje,jak wygląda sytuacja z karpiem(czy jest go dużo itp.).I ogólnie czy warto tam teraz pojechać?

Wszystkie informacje są cenne więc proszę się wypowiadać,pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Kostrzewus 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Posty: 134
Skąd: Lublin


Wysłany: Nie Lip 05, 2009 21:12   

Nie wiem, czy mogę podać informacje na temat stron, na których jest dużo napisane o tym zbiorniku, ale postaram się przytoczyć te najważniejsze.

www.wedkarstwo-lublin.pl napisał/a:


Dane ogólne

Jest to zbiornik sztuczny. Zasilany wodą pochodzącą z kanału Wieprz-Krzna. Zbiornik ma ok. 107 ha powierzchni. Głębokość waha się w granicach 0,5-2,5m. Porośnięty w dużej mierze trzciną i sitowiem. Brzeg w miejscu rozgrywania zawodów to wał porośnięty trawą, miejscami pojedyncze krzaki. Brzeg nachylony jest pod kątem 30-40 stopni. Głębokość łowiska od 0,5 do 2m w zależności od stanu wody i miejsce wędkowania. W odległości do 13m od brzegu miejscami występuje duża ilość zaczepów, pozostałości trzcin, i gałęzi. Dno w przeważającej części piaszczyste w głębszych miejscach przechodzące w mulisto-piaszczyste i muliste.


Występujące gatunki ryb

Główną zdobyczą na zawodach jest drobna płoć (8-12cm). Jest jej bardzo dużo. Łowi się ją zarówno blisko brzegu jak i w znacznej odległości. Na wiosnę gdy woda ogrzeje się wystarczająco, przebywa blisko brzegu i skupia się w stada. Dobrze reaguje na donęcanie. Niestety trudno jest ją utrzymać bardzo blisko brzegu, wszelki ruch i hałas powoduje, że ryby odpływają z łowiska. Drugim gatunkiem który interesuje nas na zawodach jest leszcz. Najczęściej łowi się 15-20cm rybki. Oczywiście sporadycznie trafiają się ryby do 1kg i większe. Leszczyki pojawiają się w niewielkich stadach, najczęściej łowi się je na zestaw skrócony w odległości 11-13m. Stanowią także bonus w czasie łowienia blisko brzegu. Dodatkowym przyłowem są karasie srebrzyste. Szczególnie wiosną gdy zbliża się tarło i bezpośrednio po nim. Najczęściej ryby te pojawiają się w miejscach płytkich i zarośniętych. Karpie , liny, karasie złociste i okonie są bardzo rzadką zdobyczą. Te ostatnie często pojawiają się w pobliżu kul z jokersem i potrafią skutecznie przeszkadzać w łowieniu płoci. Karpie bywają naprawdę duże a wyholowanie takiego bonusa winduje nas automatycznie bardzo wysoko.


Metody

Najczęściej wybierane są dwa warianty zestaw skrócony lub machaniec ewentualnie połączenie tych dwóch metod. Najczęściej łowi się na 4-6m machańce i uklejówki z przeznaczeniem do szybkościowego połowu płotek. W przypadku gdy płotki grymaszą i łowi się ich mniej stosuje się whipa. Czyli w miejscu gdzie łowiliśmy machańcem łowimy na skrócony. Jeśli rybki pojawiają się w większej ilości przechodzimy na machańca. Skrócony w pełnej długości 11,5-13m stosujemy do połowu leszczyków.

Taktyka

Dobrze jest gdy skupimy się na jednej metodzie. Jeśli łowimy przy brzegu machańcem lub whipem, starajmy się donęcać ręką jeśli reagują na zanętę lub podawać kubeczkiem ziemię z jokiem gdy są bardziej chimeryczne. Ważne jest abyśmy nie przesadzili z zanętą i nie podali zbyt dużo jokersa. Trzeba starać się selekcjonować ryby większymi przynętami np. pinką. Drobna ochotka może nam zwabić dużo małej płotki. Jeśli chcemy łowić leszczyki warto położyć cięższą zanętę słabo pracującą. Tak aby nie wabiła nam płotek. Starać się donęcać tak by nie powstawała chmura wabiąca mniejsze rybki. Należy zwrócić uwagę na wiatr i jego kierunek. Często zdarza się, że podwodne prądy przesuwają zanętę. Zbiornik jest płytki i mocne sfalowanie wody może mam szybko wymyć zanętę.

Sprzęt

Zestawy możliwie delikatne do machańca 0,10; 0,12 na 0,08 przypon w zupełności wystarczy, jeśli łowimy whipem można starać się łowić delikatniej 0,10; 0,08 na 0,07 przypon. Haczyki 16-20, jeśli łowimy szybko można zastosować nawet typowe uklejowe. Zestaw skrócony podobnie 0,10/0,08, dobrze mieć jeden top z mocniejszym zestawem w razie stada większych leszczy. Spławiki do 1,5 g w zależności od siły wiatru uciągu i głębokości.Zanęty i przynęty

Płoć na Dratowie nie jest zbytnio wybredna. Wystarczy tylko że będzie pracowała i niebędzie zbytnio sycąca. Tak byśmy nie przenęcili łowiska i mieli możliwość donęcania przez okres trzech godzin. Typowa uklejowa zanęta nie będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ wabi zbyt drobne ryby a my będziemy chcieli wyselekcjonować większe. Kolor zanęty nie jest aż tak bardzo istotny jeśli łowimy w części piaszczystej. Jednak gdy trafimy na dno muliste, zbyt jasna zanęta może odstraszać płotki. Jeśli chodzi o leszczyki stosujemy typowe mieszanki. Główną przynętą są ochotka, pinka i grube białe gdy chcemy wyselekcjonować większe ryby.


Podsumowanie

Łowisko obfituje w ryby i raczej nie zdarzają się sytuacje by łowiący „zrobił zero”. Jednak trudność związane z utrzymaniem ryb przez cały okres zawodów i wyselekcjonowanie tych większych powoduje, że wędkowanie jest bardzo ciekawe. Musimy się wykazać dużym doświadczeniem i szybkością podejmowania trafnych decyzji oraz konsekwencją. Cały okres zawodów wymaga uważnego wędkowania i umiejętności dopasowania się do aktualnych potrzeb ryb.


Źródło: www.wedkarstwo-lublin.pl , autor Tomcat.

Na forum na wyżej wymienionej stronie znajdziesz jeszcze więcej informacji o tym łowisku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Łowiska » Lubelskie » Zbiornik Dratów

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachSkocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum