Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Sugestie zmian na forum

Punio 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Posty: 196
Skąd: drawsko pomorskie/arhus-dk


  Wysłany: Pon Lut 21, 2011 23:51   Sugestie zmian na forum

Jestem nowy na forum i wertując w ciągu osttanich kilku dni jego zawartość mimo chodem wpadłem na kilka pomysłów z cyklu co zrobić aby forum było bardziej przejrzyste, dostępne, łatwiejsze do ogarnięcia przez administracje i aby w jak
najkrótszym czasie i bezproblemowo zdobyć potrzebne nam informacje.
Szczególnie rzuca sie w oczy bardzo duza ilość nowo powstałych tematów o ograniczonym zasięgu poznawczym i przeważnie zawierająca pytanie na które wielokrotnie udzielano już odpowiedzi.Taki temat z reguły kończy swój żywot szybko po udzieleniu odpowiedzi odchodzi w niepamięć spadając coraz to niżej.ile jest takich tematów sami dobrze wiecie.zaśmiecają forum czyniąc je trudniejszym do spenetrowania i zdobycia interesujących nas informacji.Moja propozycja jest prosta i z cala pewnością poprawiła by ogólne funkcjonowanie forum.większa przejrzystość, mniejsza liczba tematów, potrzebne informacje skupione w odpowiednim temacie a nie porozrzucane na kilka tematów.bardzo ulatiwlo by to opcje wyszukaj.
reorganizacja działu administracji który mógł by sie zamknąć raptem w piec tematów
.tematy z organizacji forum wcale nie muszą być przyklejone.każdy trafi tam jeżeli będzie miał problem bez problemu,zaoszczędzone miejsce w rubryce ważne tematy można poświecić na utworzenie tematów dla początkujących wędkarzy którzy szukają pomocy w podstawowych aspektach wiedzy wędkarskiej.można to uszeregować aby wszytko wyglądało przejrzyście i wędkarz zanim otworzy nowy temat z zapytaniem o cokolwiek zobaczy powyżej w ważnych tematach, ze jest już miejsce na tego typu kwestie.w ważnych tematach można dodać takie tematy jak np.jeżeli jesteś początkującym wędkarzem i masz pytanie dotyczące kołowrotków napisz je tu, tak samo osobne tematy w przypadku wędek, spiningu, przynęt, zanęty itp.nie będzie ich więcej niz 12 maksymalnie.teraz jest ich 1o wiec większej różnicy nie będzie.tyle, ze teraz dzięki takim tematom wędkarze dostana szybciej odpowiedz na dane pytanie, z forum znikną(początkowo będą się jeszcze pojawiać) ciągle nowe watki z pojedynczymi pytaniami nic nie wnoszącymi na forum.automatycznie zwiększy się przejrzystość na stronie, admini i moderzy będą mieli mniej pracy.Poza tym początkujący wędkarze będą wiedzieć, ze masa odpowiedzi na ważne dla nich pytania będzie w tym jednym miejscu a nie w kilkudziesięciu innych dotyczących np,wyboru kołowrotka albo żyłki.

w dziale administracji można zrobić tylko kilka tematów.Ogłoszenia gdzie będzie to temat wyłącznie do przekazywania informacji do którego dostęp będą mieli wyłącznie admini i moderzy.w tej chwili wszystkie tematy z działu ważne mogły by mieć tam miejsce.do tego temat Pytania i sugestie do administracji gdzie jak sama nazwa wskazuje można by było zadawać pytanie itp.do tego oczywiście parę tematów na bieżąco które wypłyną.w dziale przywitaj się wystarczy jeden temat zbiorczy w którym nowi użytkownicy napisali by dwa słowa o sobie.tylko oni powinni moc się tam wpisywać.po co robi to reszta??? nabić posta???

dużo burdelu robi sie w tematach wszelakich gdzie każdy wpisuje nazwę wędki i zakłada nowy temat...czasami nawet nikt nie dopisze ale temat juz spycha inny na sam dol.w dziale spinning jest az 18 podstron właśnie takich tematów...chętniej człowiek poczytał by coś gdyby to było w miarę skupione, ułożone z sensem niż rozbite na setki tematów.można na przykład uszeregować tematy według marki spiningu.w tym temacie piszemy o takiej firmie w tej o takiej itp.w dziale grunt jeden temat powiedzmy o obciążeniu, jeden o żyłkach, haczykach itp. Teraz to każdy aby się dowiedzieć czy ten haczyk będzie dobry zakłada nowy temat.sami widzicie ile tego jest:(

takie uszeregowanie tyczy się wszystkich działów ale co zrozumiale podałem tylko przykłady.od kilku lat jestem, bylem moderatorem na rożnych forach wiec może to tzw. zboczenie zawodowe ale uważam, ze zmiany jakie zaproponowałem wplynely by korzystnie na funkcjonowanie forum.większa przejrzystość, mniej pracy dla porządkowych i większe skupienie informacji pozwalające tak naprawdę wykorzystać opcje wyszukaj.wiem to po sobie gdyż próbowałem wyszukać informacje o

feederach i fakt znalazłem a musiałem przewertować kilkanaście tematów gdzie cząstkowo podawana była interesująca mnie wiedza...
administracja działa dobrze ale roboty jest dosyć dużo i jest metoda na ułatwienie sobie pracy
tak wiec zapraszam do dyskusji na ten temat.mam nadziej, ze koledzy po kiju nie przyjmą tego źle bo to zupełnie nie o

to chodzi, w razie czego służę pomocą.Bartek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Korova 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Posty: 107
Skąd: Szczawno-Zdrój


Wysłany: Wto Lut 22, 2011 00:32   

pisze z telefon wybaczcie błędy.

podzielam twój pomysł aczkolwiek z tym przeorganizowaniem forum jest strasznie dużo pracy. praktycznie każdy post trzeba przenieść gdzie indziej. fakt faktem dużo trzeba po czytac żeby znaleść szukane informacje.
z tego co się orientuje to można nadać użytkownikowi prawo na takie czynności, takie prawo by mógł przenosić posty. można by się zastanowic nad wzięciem kilku chętnych (zaufanych) osób które by pomogły to wszystko uporządkować. oczywiście nie mówię że wszystko na być tak jak napisał punio. to wszystko można u gadać.
_________________
Jakub Głębocki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gregson 
Gregson


Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Posty: 34
Skąd: Szczecin


Wysłany: Wto Lut 22, 2011 01:13   

Punio napisał/a:
dużo burdelu robi sie w tematach wszelakich gdzie każdy wpisuje nazwę wędki i zakłada nowy temat...czasami nawet nikt nie dopisze ale temat juz spycha inny na sam dol.w dziale spinning jest az 18 podstron właśnie takich tematów...chętniej człowiek poczytał by coś gdyby to było w miarę skupione, ułożone z sensem niż rozbite na setki tematów.można na przykład uszeregować tematy według marki spiningu.w tym temacie piszemy o takiej firmie w tej o takiej itp.w dziale grunt jeden temat powiedzmy o obciążeniu, jeden o żyłkach, haczykach itp. Teraz to każdy aby się dowiedzieć czy ten haczyk będzie dobry zakłada nowy temat.sami widzicie ile tego jest:(


Słuszna uwaga. Powinno czytać się informacje na temat konkretnego produktu czy zagadnienia, a nie wysłuchiwać róznych anegdotek nie na temat .
_________________
* Konger Tiger Cross Maxx UL 2,70 3-18g
* Shimano Catana Spinning BX 2,70 M 10-30g
* WCH Dancer 2,4 3-14g

# Dragon Maxima FD 820i
# Spro Passion 730 fd
Postaw piwo autorowi tego posta
 
beret 


Pomógł: 125 razy
Wiek: 37
Posty: 2112
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Strzyżów (rz.Wisłok)


Wysłany: Wto Lut 22, 2011 11:26   

Punio napisał/a:
Szczególnie rzuca sie w oczy bardzo duza ilość nowo powstałych tematów o ograniczonym zasięgu poznawczym i przeważnie zawierająca pytanie na które wielokrotnie udzielano już odpowiedzi.Taki temat z reguły kończy swój żywot szybko po udzieleniu odpowiedzi odchodzi w niepamięć spadając coraz to niżej.ile jest takich tematów sami dobrze wiecie.zaśmiecają forum czyniąc je trudniejszym do spenetrowania i zdobycia interesujących nas informacji.

Zakładania nowych tematów,które były wielokrotnie poruszane na forum nigdy nie wyeliminujemy nawet stając na głowie i klaszcząc uszami.Wynikają one z czystego lenistwa użytkowników.Dawniej trochę przymykaliśmy na to oko ale z dniem ogłoszenia na forum "porządków" takie tematy są najprościej w świecie kasowane - tak kończą swój żywot.I tu znowu pojawia się problem - narzekania : "czego mój post / temat został usunięty" , "za co dostałem ostrzeżenie" itp ale mam nadzieję,że i z tym sobie poradzimy.


Punio napisał/a:
Moja propozycja jest prosta i z cala pewnością poprawiła by ogólne funkcjonowanie forum.większa przejrzystość, mniejsza liczba tematów, potrzebne informacje skupione w odpowiednim temacie a nie porozrzucane na kilka tematów.bardzo ulatiwlo by to opcje wyszukaj.

I właśnie do tego zmierzamy przez wspomniane już wyżej porządki luzik

Teraz będzie kilka cytatów :
Piszesz:
Punio napisał/a:
reorganizacja działu administracji
i dalej:
Punio napisał/a:
w dziale administracji można zrobić tylko kilka tematów
domyślam się,że chodzi o dział "Regulamin i organizacja forum" tak ?
Więc o ile dobrze rozumiem Twoją propozycję to przecież jest on (jak i tematy w nim zawarte) w tej chwili mało istotny.Po co się go czepiać?

Co do tego:
Punio napisał/a:
nie będzie ich więcej niz 12 maksymalnie.teraz jest ich 1o wiec większej różnicy nie będzie.
i tego :
Punio napisał/a:
w dziale przywitaj się wystarczy jeden temat zbiorczy w którym nowi użytkownicy napisali by dwa słowa o sobie.tylko oni powinni moc się tam wpisywać.po co robi to reszta??? nabić posta???

To na przyszłość radzę lepiej odrobić zadanie domowe ;) .


Punio napisał/a:
w ważnych tematach można dodać takie tematy jak np.jeżeli jesteś początkującym wędkarzem i masz pytanie dotyczące kołowrotków napisz je tu, tak samo osobne tematy w przypadku wędek, spiningu, przynęt, zanęty itp.

Według Ciebie w takich tematach nie będzie wcześniej wspomnianego w Twojej wypowiedzi "burdelu"?Śmiem twierdzić,że burdel w tym przypadku jest za słabym określeniem.Ja osobiście kierował bym się w stronę bakutilu.


Punio napisał/a:
mam nadziej, ze koledzy po kiju nie przyjmą tego źle bo to zupełnie nie o to chodzi,

Zawsze byliśmy i jesteśmy otwarci na wszelakie propozycje.Byle były sensowne i do zrealizowania :milczek:

Korova napisał/a:
podzielam twój pomysł aczkolwiek z tym przeorganizowaniem forum jest strasznie dużo pracy. praktycznie każdy post trzeba przenieść gdzie indziej.

Proponuję wstrzymać się od takich wypowiedzi jeśli nie wiemy do końca o czym się pisze.

Korova napisał/a:
fakt faktem dużo trzeba po czytac żeby znaleść szukane informacje.

Udowodniłem Ci wczoraj jak łatwo i szybko można znaleźć interesujący nas temat na forum,o ile tylko zapoznamy się z działaniem SZUKAJKI.

Korova napisał/a:
z tego co się orientuje to można nadać użytkownikowi prawo na takie czynności, takie prawo by mógł przenosić posty. można by się zastanowic nad wzięciem kilku chętnych (zaufanych) osób które by pomogły to wszystko uporządkować. oc
zywiście nie mówię że wszystko na być tak jak napisał punio. to wszystko można u gadać.

W tym się dobrze orientujesz :okok:
Chętne (zaufane) osoby prosimy o przesyłanie na PW członków zarządu CV + 2 zdjęcia.W tytule wiadomości proszę wpisać - "beret sobie zażartował" .Dziękuję luzik ;)
_________________
Trzeba oszukać czas żeby naprawdę żyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Punio 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Posty: 196
Skąd: drawsko pomorskie/arhus-dk


Wysłany: Wto Lut 22, 2011 11:47   

Beret napisał
Cytat:
Zakładania nowych tematów,które były wielokrotnie poruszane na forum nigdy nie wyeliminujemy nawet stając na głowie i klaszcząc uszami.Wynikają one z czystego lenistwa użytkowników.Dawniej trochę przymykaliśmy na to oko ale z dniem ogłoszenia na forum "porządków" takie tematy są najprościej w świecie kasowane - tak kończą swój żywot.I tu znowu pojawia się problem - narzekania : "czego mój post / temat został usunięty" , "za co dostałem ostrzeżenie" itp ale mam nadzieję,że i z tym sobie poradzimy.


masz racja, lenistwo odgrywa tu kluczowa role ale gdyby powstał by tasaki temat z czasem na pewno by się przywal.po kilku instrukcjach i ostrzeżeniach na pewno cześć osób połapała by sie, ze nie zakładamy nowych tematów tylko wpisujemy się do jednego...syzyfowa robota z tym usuwaniem prawda ale z czasem wprowadzając jeden temat-na takie pytania można było by znacznie zniwelować zakladnie nowych wątków.
tak to musisz usuwać i chociaż słusznie postępujesz to zalozyciej nowego wątku zniechęca sie i zgłasza pretensje.potem Ty musisz odpisać wyjaśniać itp a wystarczyłoby napisać tu jest miejsce na to i wkleić link do tematu.znacznie prościej, szybciej i mniej roboty dla Was...

Cytat:
domyślam się,że chodzi o dział "Regulamin i organizacja forum" tak ?
Więc o ile dobrze rozumiem Twoją propozycję to przecież jest on (jak i tematy w nim zawarte) w tej chwili mało istotny.Po co się go czepiać?


chodzi mi tylko o kwestie przyklejonych tematów ważne tak aby dać tam pytania dla początkujących zamiast umieszczać tam rożne ogłoszenia...

Cytat:
Według Ciebie w takich tematach nie będzie wcześniej wspomnianego w Twojej wypowiedzi "burdelu"?Śmiem twierdzić,że burdel w tym przypadku jest za słabym określeniem.Ja osobiście kierował bym się w stronę bakutilu.

no gorzej niż teraz w tym dziale być raczej nie może...

dla jasności pisałem już ale widać po uszczypliwości kolegi Bereta nie dotarło.nikogo sie nie czepiam, nie mam pretensji do administracji.jeśli już to mam jakieś ale do co niektórych nierozgarniętych użytkowników zakładający raz po raz nowe tematy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
mikael84 

Posty: 9
Skąd: Olsztyn


Wysłany: Wto Lut 22, 2011 11:56   

Dobrze że zwróciłeś na to uwagę, bo na forum jest trochę bałagan. Moderatorzy by mogli posprzątać trochę niekatywne tematy, już by było dużo mniej tego :)
_________________
pościel dla dzieci
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Punio 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Posty: 196
Skąd: drawsko pomorskie/arhus-dk


Wysłany: Wto Lut 22, 2011 12:00   

no tak tylko musieli by siedzieć po piec godzin dziennie i osuwać usuwa usuwać..problemem sa nowi użytkownicy zakladajcy wciąż nowe tematy a nie moderzy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
beret 


Pomógł: 125 razy
Wiek: 37
Posty: 2112
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Strzyżów (rz.Wisłok)


Wysłany: Wto Lut 22, 2011 12:48   

Pozwólcie,że najpierw odniosę się do wypowiedzi kolegi mikael84:
mikael84 napisał/a:
Dobrze że zwróciłeś na to uwagę, bo na forum jest trochę bałagan. Moderatorzy by mogli posprzątać trochę niekatywne tematy, już by było dużo mniej tego :)

Widać,że nie doczytałeś w tym jak i w innym temacie na forum gdzie jest mowa o porządkach - sprzątanie trwa :nerwus: .I wybacz ale właśnie takie posty jak Twój w tej chwili zaśmiecają forum.Celowo go teraz nie kasowałem by przedstawić sytuację.

Punio napisał/a:
masz racja, lenistwo odgrywa tu kluczowa role ale gdyby powstał by tasaki temat z czasem na pewno by się przywal.po kilku instrukcjach i ostrzeżeniach na pewno cześć osób połapała by sie, ze nie zakładamy nowych tematów tylko wpisujemy się do jednego..

Ale podobnie wygląda to teraz z tym,że osoba chcąca się dopisać do danego tematu w którym może zadać nurtujące ją pytanie musi się czasem troszkę wysilić (o ile możemy tu mówić o jakimkolwiek wysiłku ,bardziej o chęciach).Ale przez to moim zdaniem forum właśnie jest czytelne i przejrzyste - a będzie jeszcze bardziej.

Punio napisał/a:
syzyfowa robota z tym usuwaniem prawda ale z czasem wprowadzając jeden temat-na takie pytania można było by znacznie zniwelować zakladnie nowych wątków.
tak to musisz usuwać i chociaż słusznie postępujesz to zalozyciej nowego wątku zniechęca sie i zgłasza pretensje.potem Ty musisz odpisać wyjaśniać itp a wystarczyłoby napisać tu jest miejsce na to i wkleić link do tematu.znacznie prościej, szybciej i mniej roboty dla Was...


Wiesz jak jest z usuwaniem,było jest i będzie - tego nie unikniemy żeby nie wiem co robić.Co do wyjaśnień i to się skończy,a link na zadane pytanie mogę mu wkleić,owszem do odpowiedniego działu gdzie powinien zacząć szukać :D

Odpowiedzmy sobie w duchu na jedno,moim zdaniem ważne pytanie - dla kogo stworzymy te tematy?
Prawda,że odpowiedź nasuwa się sama - przykre ale prawdziwe :zalamka:

Punio napisał/a:
chodzi mi tylko o kwestie przyklejonych tematów ważne tak aby dać tam pytania dla początkujących zamiast umieszczać tam rożne ogłoszenia...

Wiem o co chodzi i nawet ten jeden temat dla początkujących (jak ich ładnie nazywasz) spokojnie się tam może zmieścić.

Punio napisał/a:
no gorzej niż teraz w tym dziale być raczej nie może...

Jak sam zauważyłeś w tej chwili w tym dziale jest 18 stron,było sporo więcej ale nie jest on jeszcze skończony.

Punio napisał/a:
dla jasności pisałem już ale widać po uszczypliwości kolegi Bereta nie dotarło.nikogo sie nie czepiam, nie mam pretensji do administracji.jeśli już to mam jakieś ale do co niektórych nierozgarniętych użytkowników zakładający raz po raz nowe tematy

Kolego przecież pisałem Ci,że jesteśmy otwarci na propozycję i nie wiem gdzie znalazłeś uszczypliwość w moim wcześniejszym poście? :| .Ja jej nie widzę.

PS.Pisałeś,że gdzieś na forach byłeś moderatorem więc wiesz co to regulamin i że trzeba się z nim zapoznać i przestrzegać luzik .Teraz przyznaję.Jest to taka małą "uszczypliwość" z mojej strony :milczek:
_________________
Trzeba oszukać czas żeby naprawdę żyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Punio 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Posty: 196
Skąd: drawsko pomorskie/arhus-dk


Wysłany: Wto Lut 22, 2011 13:26   

Cytat:
Odpowiedzmy sobie w duchu na jedno,moim zdaniem ważne pytanie - dla kogo stworzymy te tematy?
Prawda,że odpowiedź nasuwa się sama - przykre ale prawdziwe :zalamka:


wiadomo dla kogo...racja

Cytat:
Wiem o co chodzi i nawet ten jeden temat dla początkujących (jak ich ładnie nazywasz) spokojnie się tam może zmieścić.


no i git...można przetestować w jakimś dziale np.pytania początkującego spinningisty
Postaw piwo autorowi tego posta
 
beret 


Pomógł: 125 razy
Wiek: 37
Posty: 2112
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Strzyżów (rz.Wisłok)


Wysłany: Wto Lut 22, 2011 13:31   

Punio napisał/a:
no i git...można przetestować w jakimś dziale np.pytania początkującego spinningisty

A może lepiej zamiast testować i śmiecić zachęcić osoby to pisania coś na styl np. tego tematu: http://www.wedkowanie.net...olei-vt6733.htm
_________________
Trzeba oszukać czas żeby naprawdę żyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Regulamin i organizacja forum » Sugestie zmian na forum

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachSkocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum