Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Konger Tiger Cross Maxx UL

irekskyline 
Łowię ryby i takie tam...


Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Posty: 117
Otrzymał 34 piw(a)
Skąd: Brzeg


Wysłany: Śro Lis 28, 2012 18:58   Konger Tiger Cross Maxx UL

Witam,
Gwiazdą dzisiejszego odcinka jest wędeczka Kongera - Tiger Cross Maxx UL.
Na początek parę suchych danych technicznych tego konkretnego modelu:
Długość: 270 cm
Ciężar wyrzutu: 3-18 g
Masa: 160 g
Dł. transportowa: 144 cm
Liczba elementów: 2
Liczba przelotek: 8
Wklejka: tak
A teraz od siebie.
Wędką łowiłem dość intensywnie cały ten sezon, była to moja jedyna wędka, służyła mi do połowu okoni, kleni, jazi, a jako przyłów zdarzały się szczupaczki i sandałki.
Ogólnie z każdą rybą z jaką miałem szczęście się spotkać w tym sezonie wędeczka sobie poradziła.
Jeśli chodzi o sam wygląd jest w porządku, przy czym mój egzemplarz posiada dwie niedoróbki, które początkowo mnie denerwowały, ale potem przestałem zwracać na to uwagę, a mianowicie: dwie ostatnie przelotki są krzywo wklejone i metalowy pierścień na końcu rękojeści jest krzywo nałożony.

Akcja wędki jest dość miękka, nie jest to sztywna pała, określłbym ją jako medium.

Wędka współpracowała ze Spro Passionem 720FD, środek ciężkości w takiej konfiguracji znajduje się w połowie przedniego korka:

Co jest ważne przy tej wędce to łowienie obrotówkami, na wodach stojących przy w miarę wolnym prowadzeniu idzie łowić nawet 2, ale w prądzie już przy mepsiku 0 komfort łowienia jest bardzo mały.
Przy woblerach 2,5cm w prądzie da się łowić, ale 3,5cm już nie za bardzo chyba, że w wodach stojących.
Co do gumek to jest jak najbardziej okej, po to w końcu są wklejanki. Łowiłem twisterkami i kopytkami do 5cm na główkach 2-10g i jest w porządku, bez problemu widzę brania okoni i sandaczyków w opadzie.
W związku z powyższym tego Kongerka mogę szczególnie polecić:
-Osobom chcącym łowić niewielkimi prznętami wszelakiego rodzaju na wodach stojących,
-Osobom chcącym łowić przynętami gumowymi z zakresu 3-10g w rzece.
Podsumowując myślę, że to solidny sprzęt, za uczciwą kase w sam raz dla początkującego. :okok:

_________________
Pozdrawiam, Irek.

Wystawiono 3 piw(a): Bączek, babz86, KamilN    » Więcej szczegółów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Maniek 
Zakochany w Bugu


Pomógł: 21 razy
Wiek: 51
Posty: 913
Otrzymał 294 piw(a)
Skąd: Sobiborski Park Krajobrazowy


Wysłany: Śro Lis 28, 2012 19:48   

Fajny opisik. Ale teraz ja dwa z dania od siebie; Miałem, używałem, połamałem- delikatna i krucha (jak ogromna większość wklejanek). Górne CW bardzo mocno zawyżone. Przy obciążeniu 12 gram na gumie gnie sie niemiłosiernie, i to jest chyba już szczyt możliwości tego kija, podobnie przy prowadzeniu mocno pracujących woblerów pod prąd.

Wystawiono 2 piw(a): irekskyline, Bączek    » Więcej szczegółów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bączek 
Moderator



Ulubiona metoda: Feeder
Okręg PZW: Zamość
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Posty: 359
Otrzymał 190 piw(a)
Skąd: Michalów


Wysłany: Śro Lis 28, 2012 19:59   

Maniek napisał/a:
Górne CW bardzo mocno zawyżone. Przy obciążeniu 12 gram na gumie gnie sie niemiłosiernie, i to jest chyba już szczyt możliwości tego kija, podobnie przy prowadzeniu mocno pracujących woblerów pod prąd.


Tego zdania mi w tym opisie zabrakło, nie rozumiem jak można opisywać kij 18 gramami skoro podoła 12 i to czasem z trudem, rozumiem że wklejka ale coś tu nie gra, kurde producent tego nie testował czy jak?! Lipa, początkujący może się na tym przejechać, Maniek jak widać też nie wytrzymał i połamał ja również, jestem teraz uczulony na takie rzeczy więc się czepiam, Irku opis jak najbardziej fajny za co browar.
_________________

Wystawiono 1 piw(a): irekskyline    » Więcej szczegółów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
irekskyline 
Łowię ryby i takie tam...


Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Posty: 117
Otrzymał 34 piw(a)
Skąd: Brzeg


Wysłany: Śro Lis 28, 2012 20:06   

Odnośnie CW to się zgadzam, ale nigdy ten kijek nie wydał mi się kruchy.
Czasami łowiąc na żyłkę 0,20 gdy przy setnym zaczepie puszczały mi nerwy szarpałem z całych sił, aż przynęta wystrzeliła (uwaga: niebezpieczne :lol: ) albo się żyłka zerwała i kij działa. Wychodzi na to że przed nim kolejny sezon z okonkami, na jaśki i klonki zaś kupiłem Daiwę Exceler do 18g, której recenzje napiszę za rok ;) .
Bączek napisał/a:
Irku opis jak najbardziej fajny za co browar

Dziękuję, browarki przebunkruję do 18-stki :P .
_________________
Pozdrawiam, Irek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Sprzęt wędkarski » Testy sprzętu wędkarskiego » Wędziska » Konger Tiger Cross Maxx UL

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum