Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Spro Red Arc

Gregson 
Gregson


Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Posty: 32
Skąd: Szczecin


Wysłany: Sob Sty 29, 2011 14:40   

zander napisał/a:
Tak się składa, że od kilku lat łowię na Cross Maxa UL 3-18. Łowię nim klenie, jazie, okonie a czasem używam go na pstrągi. O zaletach kija się nie będę wypowiadał bo to rzecz gustu. Mnie w każdym razie leży w ręce. Używam do niego kołowrotka Spro Black Arc 8200 to rozmiarowo odpowiednik Red Arca 10200. Kołowrotek świetnie wyważa tego kija. Taki zestaw możesz śmiało używać.



a jak długo i często go ekspoatujesz???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
zander 
KWS Zander Nowa Dęba

Posty: 98
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z nikąd


Wysłany: Sob Sty 29, 2011 15:14   

Kija mam już dobre 6 lat, kołowrotek używam 3 sezon.
_________________
łowię bo lubię, lubię bo umiem, umiem bo się nauczyłem, nauczyłem się bo chciałem....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
babz86 


Pomógł: 24 razy
Wiek: 63
Posty: 404
Otrzymał 89 piw(a)
Skąd: kłodzko


Wysłany: Sob Sty 29, 2011 16:01   

Kolego Gregson,wędkowałem tym kijem z kołowrotkiem blue i red o szpuli 2000 lub1000,jest to wielkość kołowrotka idealna do tego kija, kołowrotek o szpuli 3000 będzie za duży i za ciężki,możesz kupić sobie kołowrotek blue ,jest to prawie to samo co red ale tańszy o około 30-40zł,zaznaczam że mam oba te kołowrotki około 4lat i nie widzę zasadniczej różnicy między nimi luzik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
su_mik 
spining to nalog :P


Ulubiona metoda: spinning
Okręg PZW: Tarnów
Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Posty: 1092
Otrzymał 84 piw(a)
Skąd: Aktualnie z Paryza


Wysłany: Sob Sty 29, 2011 16:41   

Wszystko zalezy od tego jak jest wywazony kij. A dokladnie gdzie wypada srodek ciezkosci. Moim zdaniem najlepiej by bylo wzisac kij do sklepu i przypasowac kolowrotek do kija. Ja np teraz do ligtha uzywam Reda ale wielkosc 400. Tyle e moj kij byl robiony na zamowienie i wywazany pod ten kolowrotek. Wiec to calkiem inna bajka. Jesli niemasz mozliwosci takiej zeby dopasowac w stacionarnym sklepie radzilbym Ci kupic wielkosc 10300. Raz ze wieksze bebechy a dwa to lepiej miec kij przeciazony i czuc ze sie cos czyma w rece niz zeby lecial na ryj (szczytowke).
_________________
su_mik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arek9933 


Ulubiona metoda: spinning, grunt
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Posty: 121
Skąd: Giżycko


Wysłany: Sob Sty 29, 2011 20:57   

Ja mam Reda w wielkości 10400 i jak dla mnie nie jest to duży kręcioł. Radził bym Ci kupić model 10300, będzie w sam raz do kija wymienionego przez Ciebie. Jest na pewno mocniejszy, ma szerszą szpulę, która zwiększy odległość rzutów małymi przynętami. Gabarytowo w porównaniu do kołowrotków innych firm, jak np.: shimano, w takich samych rozmiarach Red jest mniejszy. :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
babz86 


Pomógł: 24 razy
Wiek: 63
Posty: 404
Otrzymał 89 piw(a)
Skąd: kłodzko


Wysłany: Sob Sty 29, 2011 22:07   

Kolega Gregson nie będzie łapał ryb o masie 5kg,ani nie będzie rzucał smużakami na odległość 50m,więc po co mu kołowrotek o pojemności szpuli około 200m 0,20mm,On chce kołowrotek na klenie a nie na szczupaki,bolenie i sandacze luzik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Lulek 


Ulubiona metoda: Spinning/Grunt
Pomógł: 31 razy
Wiek: 41
Posty: 696
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Łódź


Wysłany: Sob Sty 29, 2011 23:44   


Mamy tu porównanie jak małe są kołowrotki SPRO.Porównałem Red Arc 10400 z ''malutkim'' Abu Cardinal Pro T1000F, który mieści tylko 110 m żyłki 0,20.Nie mam w domu wagi, ale Red wydaje się być tylko minimalnie cięższy.Dokładając śmieszną kwotę, można kupić bardzo uniwersalny sprzęt.W przypadku Arca otrzymujemy większy co równa się temu, że i mocniejszy mechanizm.Używam go teraz do kija ważącego ponad 200 z cw do 40 jak i 145 g 5-25, wszystkie 2.70.Wyważenie tego leciutkiego kijka tak samo jest bardzo dobre.Wracając do porównania to sam widzisz, w tym przypadku różnica zewnętrzna to przede wszystkim rotor i szpula, szersza, pojemniejsza, umożliwiająca oddawanie dłuższych rzutów, lepiej układająca żyłkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
dino 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Posty: 14
Skąd: Strzyżów/Francja/Nice


Wysłany: Nie Sty 30, 2011 10:04   

a ja doradzam 200 mam taki i jest idealny jeśli chodzi o klenie itp.kiedys sprobowałem 300 (ma kolega) i po prostu walczyłem z ciężarem.Kij na klenie jest lekki,wiec mysle ,że i kolowrotek powinien być lekki!!!tak mi doradził pewien kolega z forum:)taki kupiłem,i jestem zadowolony:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rutra 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 58
Posty: 76
Skąd: Gostynin


Wysłany: Nie Sty 30, 2011 20:09   red arc

Kiedyś trochę łowiłem tym patykiem,jego realny ciężar rzutowy to max12g a najlepiej spisywał się między 4-10g-do takiego patyka najlepszy będzie red w rozm.10100. Mieści się na niego dokładnie 150m monofila 0,16[tych stosunkowo nie przegrubionych jak linki dragona serii HM japońskie z Mamoi],której i tak przy stosunkowo miękkim kiju[a taki jest ten patyk] i tak nie zerwiesz. Największą rybką,jaką wyjąłem tym patykiem był szczupak 1,7kg,linka monofil 0,16 i to chyba był szczyt możliwości tego kijka więc kołowrotek 10100 będzie idealny-i nie potrzeba podwijki[chyba,że pod cieńszą linkę]. Dodam jeszcze,że na drugą szpulkę mam nawiniętą plecionkę spide wire red 6lb 110y[sprzedawana u nas jako 0,10] i też jest ok,choć pewnie jeszcze kilka metrów by weszło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
nurek1973
[Usunięty]



Wysłany: Nie Sty 30, 2011 20:42   

Za tę cenę nic lepszego nie kupisz,jeżeli łowisz w rzece proponuje model większy,nie ważne jakie ryby będziesz chciał łowić i jaką metodą,bardzo dobry młynek.
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Sprzęt wędkarski » Kołowrotki » Spinningowe » Spro Red Arc

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum