Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Spinning do 20 g

big esox
[Usunięty]



Wysłany: Śro Wrz 24, 2008 10:19   

a nie wydaje się wam, że za bardzo podoną kasę mozna kupić kije klasy St. Croix czy Lamiglas
za 300 - 400 złotych są juz z 5 letnią gwarancją. To są doskonałe kije z fantastycznymi parametrami. Znacznie lepsze niz kongery i mistrale. To kije kilka półek wyżej....
na łódkę kijek St. Croix seria Tiumph będzie doskonała - polecam
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Bigos 
Radek

Wiek: 44
Posty: 29
Skąd: Chełm


  Wysłany: Wto Mar 10, 2009 17:56   jaki spining?

Pozdrawiam wszystkich. Mam mały problemik i parę pytań. Z góry proszę o pomoc. Od paru ładnych lat wędkowałem na spławik i grunt a ostatniego lata zacząłem spiningować. Chcę sobie kupić jakiś spining. Będę łowił przede wszystkim na rzece BUG na małe i średnie: gumki, blachy, wirówki. Zastanawiam się nad:
1) Konger Aviator Spin 2,70m. c.w. 8-30g. ( lecz chyba trochę za sztywna końcówka) lub
2) jakąś cw 5-25g.
3) cw 20g.
Nie wiem na jaką wagę wyrzutu się zdecydować, jak również jaką długość wędziska czy 240 czy 270. Czy duże są różnice pomiędzy tymi długościami wędek?
_________________
RW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
kugler 
Rzeczny wędrowca


Pomógł: 11 razy
Wiek: 38
Posty: 228
Otrzymał 41 piw(a)
Skąd: WKZ


Wysłany: Wto Mar 10, 2009 17:58   

Ale czy w grę wchodzi tylko Aviator? Czy jeszcze inne firmy. Ja polecam 2,7 m, a różnica to 30cm.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Borsuck 
spinningista

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Posty: 702
Skąd: Nowa Huta


Wysłany: Wto Mar 10, 2009 18:17   

Jak małe i średnie przynęty, to do 20 g. Ci powinny wystarczyć. Ile kasy chcesz przeznaczyć na kij?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
kociniak 
Wędkarstwo to spokój duszy i ciała


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Posty: 583
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Piastów


Wysłany: Wto Mar 10, 2009 18:44   

Powiem tak jak chyba już n-ty raz do 100 zł nie ma lepszego kija niż Aviator a różnicy pomiędzy 20gr a 30gr (ten mam) w giętkości szczytówki nie ma dużej tylko że 20gr to wklejka zależy co chcesz łowić ale sądzę po przynętach że ostra ryba drapieżna więc zdanie me jest takie:

Lepiej mieć zapas mocy bo BUG to mocna rzeka o dużym uciągu i trzeba tam sporej blachy więc stawiam na 2,7 cw. 8-30 a dlatego 2,7 bo to będzie brzeg a nie łódka Pozdrawiam i pytaj dalej jak coś
_________________
Granat, dryga, worek na ryby i agregat .
Każda ryba jest do zjedzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
AsteriX 
"Galactik Football" fan:)


Pomógł: 3 razy
Posty: 48
Skąd: Mazury


Wysłany: Wto Mar 10, 2009 19:48   

Ja bym wybrał cw 20 g., ale zależy na jakie gatunki ryb bym się nastawiał :) Jeśli na okonie lub tego typu ryby to wziąłbym i z jeszcze mniejszym cw. A na szczupaka itp., to 20 - 25 cw. Długość musisz wybrać w zależności od tego czy będziesz łowił z brzegu(270), czy z łódki(240).
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
kociniak 
Wędkarstwo to spokój duszy i ciała


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Posty: 583
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Piastów


Wysłany: Wto Mar 10, 2009 20:10   

Jeśli to bedą blachy rozm 2 lub wirówki 4 czy 5 to cw. 20gr ale BUG to potężna rzeka dlatego obstaje przy cw. 30gr bo to rzeka głęboka, ostry nurt, i trzeba zejść głęboko z przynętą aby dotrzeć do dużych ryb

[ Dodano: Wto Mar 10, 2009 20:17 ]
Sorka ja mam 15-40 ale wciąż uważam cw 30gr :) jeszcze napisz jakie gatunki chcesz dopaść na Bugu i jaka pora roku ?? czy tylko BUG ?
_________________
Granat, dryga, worek na ryby i agregat .
Każda ryba jest do zjedzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kostrzewus 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 30
Posty: 134
Skąd: Lublin


Wysłany: Wto Mar 10, 2009 21:00   

Ja Ci polecam wędzisko Mikado Taurus Medium Light Spin 2,7m 5-28g. Jest to naprawdę uniwersalne wędzisko. Posiadam go ponad rok, gdy kupowałem, kosztował ponad 150zł, a teraz na allegro za 99zł

http://allegro.pl/item566...2_70_5_28g.html

Można nią poszaleć. Począwszy do okonków, kończywszy na szczupłych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Michal15 

Pomógł: 7 razy
Posty: 247
Skąd: Młynek


Wysłany: Wto Mar 10, 2009 21:06   

A ja od siebie:

Konger Tiger Cross Maxx 7-25 . Kij cudo, za te pieniądze to naprawdę idealny kij .
_________________
Konger Aviator 3.90/150 + Konger Black Carp 850

Mikado Ultraviolet HF 3.90/120 + Shimano Nexave 4000 FB

Konger Tiger Cross Maxx 7-25 + Spro Passion 740 FD

York Avant 450/20 + Cormoran Rodeo GTi 11PiF 3000

Moje sprzęty ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ambasador 
Chodzi się na ryby a nie po ryby!!!


Pomógł: 27 razy
Wiek: 40
Posty: 517
Otrzymał 55 piw(a)
Skąd: Włocławek


Wysłany: Wto Mar 10, 2009 22:58   

Po pierwsze to sprostuję pomyłkę Kociniaka:Konger Aviator Spin c.w. 5-20g to nie jest wklejanka.
Jeśli chcesz łowić na małe gumki czy blachy to kija o c.w. 15-30g nie naładujesz odpowiednio przynętą o wadze 5 lub 7 gram (blacha nr 2 i 3) bo jak wskazuje opis minimalna waga potrzebna do efektywnego rzutu to 15 gram.
Jest jeszcze jedna sprawa, mianowicie firma Konger oficjalnie przyznaje w katalogu 2009, że ciężar przynęty można bezpiecznie przekroczyć nawet o 50%.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Aviatora c.w. 5-20g i uwierz mi, że jest to kij naprawdę wszechstronny.Z powodzeniem wyraźnie widzę na szczytówce kiedy w opadzie uderza o dno guma na 5g główce.A rzucałem już też 25g główkami i też dał radę.
A czy wyciągniesz danym kijem dużą rybę to nie zależy od c.w. tylko od akcji wędki i jakości włókna węglowego.Aviator nie ma wybitnie szczytowej akcji choć miękki nie jest.Ale pod obciążeniem pracuje do samego korka.
Wszystko to są moje osobiste doświadczenia z Aviatorem nabyte przez rok czasu kiedy nim łowię a nie "ksero" katalogu.
Dla mnie kij na 5 biorąc pod uwagę relację jakość-cena.
Inne firmy tej jakości kije oferują za cenę dwu- albo i trzykrotnie większą.
_________________
Te winksze na patelke a te mnijsze na kotlety bendom... albo dla kota.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Sprzęt wędkarski » Wędziska » Spinningowe » Spinning do 20 g

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum