Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Jak wstawić zdjęcie na forum?

xrace 
Prawie początkujący


Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Posty: 74
Skąd: Włoszczowa / Wrocław


Wysłany: Pon Maj 31, 2010 22:10   

Jak wrzucać zdjęcia na tinypic.com

1. W przeglądarce (ja używam firefox) wpisz adres tinypic.com
2. Wybierz "Przeglądaj" i wybierz zdjęcie które chcesz wrzucić.
3. Zakceptuj przyciskiem "Otworz".

4. Użyj przycisku "Prześlij teraz"

5. Powinno wyskoczyć okno gdzie trzeba wpisać kod. W przypadku gdy kod jest nieczytelny można go przeładować korzystając z przycisku oznaczonym pod cyfrą 6. Po przepisaniu dwóch wyrazów użyj "Prześlij teraz".


6. Jeśli dobrze wpiszesz kod, przez chwilę zobaczysz takie coś:


Oznacza to że zdjęcie jeszcze się wrzuca i musisz chwilę poczekać (w zależności od przepustowości Twojego łącza).

7.Jak wysyłanie zostanie zakończone powinieneś zobaczyć miniaturkę i pewne dodatkowe informacje (kody).

8.Skopiuj kod pod napisem "Kod IMG forów i paneli dyskusyjnych"


9. Wklej kod na forum (prawym przyciskiem myszki i wybierz opcje "wklej")


10.Zamierzony efekt będzie wyglądał następująco. W tym przypadku nie używaj przycisku IMG, gdyż tzw. "tag" został już dodany.


Możesz dalej dopisać swoją wiadomość bądź dodać kolejne zdjęcia powtarzając punkty 1-9.

Pozdrawiam.
_________________
Dragon Millenium HD Super Fast 5-25 2,70 + Spro Passion 730 FD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Jarek 


Ulubiona metoda: spinning
Okręg PZW: Nowy Sącz
Pomógł: 70 razy
Wiek: 31
Posty: 1209
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków


Wysłany: Pon Maj 31, 2010 22:30   

1. Wchodzimy na http://www.tinypic.com/



2. Klikamy na przeglądaj. Wybieramy plik (zdjęcie), który chcemy dać na forum z naszego dysku



3. Tagi: zostawiamy puste. Typ pliku: zdjęcie. Rozmiar: domyślne.
Klikamy na "prześlij teraz"



4. Przepisujemy kod z obrazka w pole tekstowe (uwierzytelnienie) i klikamy znów na "prześlij teraz"



5. Czekamy...



6. Gdy załaduje nam się obrazek, zaznaczamy kod "bezpośrednie łącze na potrzeby układów" i
kopiujemy go (zaznaczamy -> PPM -> kopiuj)



7. Kod wklejamy na nasze forum w polu, gdzie piszemy naszego posta pomiędzy tagi [img][./img] (bez kropki)



8. Wysyłamy teraz posta, a oto efekt:



Wszystkie screeny do tego tutka upnąłem na tinypic.com :)

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 23:31 ]
Xrace, wyprzedziłeś mnie :D
_________________
Moja wędkarska galeria internetowa:..::KLIK::..

...::SPRZĘT SPINNINGOWY::...
Daiwa PowerMesh 2,70m 3-18g + Spro RedArc 10200
Konger Tiger Cross Maxx 2,70m 3-18g
Konger Black Tiger Spin 2,70m 10-35g + Spro BlueArc 9300 ALU
Konger WorldChampion Tango 2,70m 1-10g + Ryobi Zauber 2000
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kosa 
Administrator


Ulubiona metoda: Feeder, spławik.
Okręg PZW: Zamość
Pomógł: 51 razy
Wiek: 37
Posty: 1940
Otrzymał 430 piw(a)
Skąd: Biłgoraj


Wysłany: Pon Maj 31, 2010 22:35   

Dzięki chłopaki za objaśnienia :) , mam nadzieję, że nikt teraz nie będzie miał problemów ze wstawianiem fotek :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
su_mik 
spining to nalog :P


Ulubiona metoda: spinning
Okręg PZW: Tarnów
Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Posty: 1092
Otrzymał 84 piw(a)
Skąd: Aktualnie z Paryza


Wysłany: Pon Maj 31, 2010 22:38   

A ja uzywam ImageShack@ i nie mam z nim problemow. Jedynie przed wysylaniem wrzucam foto do painta i zmniejszam do odpowiednich rozmiarow i tyle. Jak dla mnie to Image wzupelnosci wystarcza.
_________________
su_mik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xrace 
Prawie początkujący


Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Posty: 74
Skąd: Włoszczowa / Wrocław


Wysłany: Pon Maj 31, 2010 22:47   

Tak, tylko zdjęcia z imageshack wyświetlają się bardzo wolno. Jeśli jeszcze dojdzie duży rozmiar zdjęcia to wtedy jest katorga. Kolega na forum wczoraj rzucił w temacie "jak było dziś na rybach" zdjęcie bolenia, otwierało mi się ponad minute. I wyprzedzając pytania, nie zależy to od łącza (mam 8 Mbit, czyli takie zdjęcie nie powinno dłużej się wczytywać niż 3 sekundy).
_________________
Dragon Millenium HD Super Fast 5-25 2,70 + Spro Passion 730 FD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
su_mik 
spining to nalog :P


Ulubiona metoda: spinning
Okręg PZW: Tarnów
Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Posty: 1092
Otrzymał 84 piw(a)
Skąd: Aktualnie z Paryza


Wysłany: Pon Maj 31, 2010 23:19   

Jedna minuta to jeszcze nie wiecznosc. Fakt mi rowniez czasami zdjecia wolno sie laduja ale jesli ludzie obrobili by zdjecia w paincie do normalnych wymiarow nie bylo by z tym problemu. A taka obrobka nie zajmuje duzo czasu.
_________________
su_mik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
brs
[Usunięty]



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 23:33   

Do zmniejszania wielkości zdjęć polecam XnView, nie psuje obrazu itp. wystarczy otworzyć w nim zdjęcie dusić Shift+S :okok:
 
albertino94 

Pomógł: 15 razy
Wiek: 29
Posty: 250
Skąd: Kostrzyn Wielkopolski


Wysłany: Wto Cze 01, 2010 19:20   

Xrace i Jarek mnie wyręczyli to już nie muszę pokazywać :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Artur Betcher 
Gawędziarz Erotoman Teoretyk


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Posty: 214
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: Paryż


Wysłany: Pią Lis 12, 2010 15:37   Jak wstawiać zdjęcia na forum

Poradnik ten napisałem na własne potrzeby ale myślę że może on się przydać i na innych forach gdyż wyczerpuje on temat nawet dla użytkowników bardzo słabo znających się na komputerach.
Przepraszam też Administrację jeśli pomyliłem działy ale wstawiłem to w widoczny dział.

Temat ten pisze dlatego iż wielu użytkowników ma z tym cały czas problem.
Wstawianie zdjęć na stronę jest bardzo łatwe a poradnik ten przyda się wielu gdyż w ten sposób wstawiamy zdjęcia na prawie że każde forum.


Temat ten to też lektura dla już umiejących wstawić zdjęcia gdyż w nim wyjaśnione jest jak bezproblemowo zminimalizować zdjęcia do wielkości 800x600 (lub innej) dzięki czemu nie zamula nam i innym użytkownikom otwieranych tematów.


Cały proces publikacji zdjęcia na stronie jest prosty ale żeby uprościć go jeszcze bardziej pokaże to metodą znaną od zarania dziejów czyli obrazkową ;)

Pierwsze objaśnienia będą dotyczyć strony ImagesHack a w przyszłości postaramy się to zrobić dla wszystkich serwisów.

Zanim zaczniemy ładować zdjęcia proponuje przekopiować je na pulpit bądź do jakiegoś folderu na pulpicie gdyż ułatwi nam to cały proces.

Pierwszy hosting obrazków to [url]http://imageshack.us/[/url]

1 Wchodzimy na stronę http://imageshack.us/ i klikamy na Browse



2 Wyskoczy nam okienko które jest tak naprawdę obrazem naszego komputera. Lewym klawiszem myszy rozwijamy zaznaczony pasek i szukamy PULPIT , klikamy na niego lewym klawiszem myszy.



3 Pokażą się nam foldery które mamy na pulpicie a także i pliki graficzne czyli zdjęcia itp. Widocznym na zdjęciu suwakiem zjeżdżamy do interesującego nas zdjęcia lub folderu w którym mamy zdjęcia czyli klikamy na suwak lewym klawiszem myszy i ciągle go trzymając przesuwamy w dół aż do znalezienia naszego zdjęcia. Jeśli jest w folderze otwieramy folder lewym kliknięciem myszy na niego.



4 Po znalezieniu zdjęcia które chcemy wysłać klikamy na nie lewym klawiszem myszy a następnie klikamy lewym klawiszem myszy na otwórz



5 Małe okienko zniknie a na stronie Imageshack zauważymy że jest plik jest gotowy do wysłania. Klikamy więc lewym klawiszem myszy na Opcje Przesyłania / Zmiana rozmiaru obrazu >>



6 Pokażą się nam opcje zmiany rozmiaru domyślnie ustawione na nie zmieniaj rozmiaru więc klikamy lewym klawiszem myszy na strzałeczkę oznaczoną jako 1 a następnie tak samo lewym klawiszem myszy na 800x600(monitor 15 calowy)



7 Efekt będzie taki



8 Klikamy lewym klawiszem myszy na Prześlij teraz



9 Zdjęcie zacznie się wgrywać na serwer



10 Kilkanaście sekund później pokaże się zielony ptaszek mówiący że zdjęcie się wgrało i strona zacznie się przeładowywać do widoku z kodami.



11 Po przeładowaniu strony zobaczymy kody. Musimy poczekać aż strona się całkowicie załaduje a następnie kliknąć wpierw lewym klawiszem myszy na link który jest po prawej stronie napisu KOD FORUM tak żeby się nam podświetlił na niebiesko a następnie prawym klawiszem myszy na ten link i z opcji wybieramy KOPIUJ
Uwaga bo na niektórych serwisach nie można wklejać kodów z dużym zdjęciem i wtedy kopiujemy link do miniaturki.



12 Wchodzimy na stronę gdzie chcemy wkleić dane zdjęcie do postu i prawym klawiszem myszy klikamy w okienko gdzie piszemy post a następnie klikamy wklej i efekt będzie taki. Możemy jedynie usunąć ten napis: Uploaded with ImageShack.us



13 Możemy w ten sposób wklejać wiele zdjęć. Zawsze oddzielajmy wolną linią zdjęcia od tekstu żeby się nie zlepiało. Istnieje też opcja jednoczesnego przesłania wielu zdjęć co skraca czas ale o niej później ;)



Wstawienie poprawne zdjęcia na forum dzięki temu poradnikowi to kilkadziesiąt sekund.
Po kilku zdjęciach robimy to z zamkniętymi oczami.
Mam nadzieję że ta instrukcja przyda się wszystkim którzy mają z tym problemy bo mimo że wygląda to strasznie to w wykonaniu jest to niezwykle proste i szybkie.

Pozdrawiam wszystkich Artur

Scaliłem tematy luzik .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy pozostałe » Wędkarskie archiwum » Jak wstawić zdjęcie na forum?

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum