Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Nimfa w praktyce

KUBA1916 

Wiek: 29
Posty: 26
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: ***


  Wysłany: Wto Mar 24, 2009 18:40   Nimfa w praktyce

Witam jestem nowym forumowiczem.Proszę o rady dotyczące podania i prowadzenia nimfy .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
borys 
NADWORNY GLĘDA


Pomógł: 118 razy
Wiek: 50
Posty: 3744
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Jasło


Wysłany: Wto Mar 24, 2009 19:27   

Jeżeli chodzi o łowienie na nimfę, to masz do wyboru dwie podstawowe techniki łowienia. Tzw. krótką i daleką (długą) Pierwsza technika ogranicza się do łowienia "spod kija". Zestaw prowadzisz z nurtem, pod kijem. "Wbijasz" nieco wyżej (pod prąd) nimfę w wodę i po uzyskaniu odpowiedniej głębokości prowadzisz ją najbardziej naturalnie jak tylko jest to możliwe z ewentualnymi lekkimi przytrzymaniami, jednocześnie obserwując zachowanie się zestawu. W momencie kiedy zestaw kończy swój "zasięg" przytrzymujesz go pozwalając tym samym na uniesienie się nimfy co często prowokuje ryby do brania. Wyciągając zestaw z wody jednocześnie zacinasz w ciemno, często w tym momencie na haku pojawia się ryba, i energia tego zacięcia przerzucasz znowu przynętę i tak w koło Macieju jednocześnie przesuwając się z nurtem w dół.
Daleka nimfa przypomina nieco łowienie na mokrą muchę ale najskuteczniejsza jest na krótkim dystansie(kilka metrów. Tutaj jako sygnalizator brań służy końcówka sznura lub w przypadku łowienia na większej odległości indykator(wskaźnik) umieszczony na sznurze.(Przykład) Zarzucasz zestaw po skosie lekko pod prąd w poprzek nurtu i wybierając linkę tak aby maksymalnie kontrolować spływająca przynętę, prowadzisz zestaw a właściwie pozwalasz mu spływać. W obydwu technikach wskazane jest stosowanie sznura pływającego choć tonący też nie jest wykluczony.
_________________
złap & się drap
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Metody wędkowania » Wędkarstwo muchowe » Nimfa » Nimfa w praktyce

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum