Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Nowy AD MIRAŁ

GLOTOX 
GLOTOX


Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Posty: 217
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Toruń


Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 21:27   Nowy AD MIRAŁ

Na nowym AD MIRALE po raz pierwszy………………

Od czwartku jestem na telefonie z Krzysztofem od AD MIRAŁA. Wstępne prognozy na niedzielę zapowiadają wyjście z portu, ale pogoda lubi płatać figle. Piątek tylko potwierdza nasze przypuszczenia. Sobota, niestety sztorm i wieje. Czekamy do 14 na pierwszą prognozę na niedzielę. Telefon i jedno słowo – wypływamy.
Rano meldujemy się w porcie, iście zimowa pogada nie przeszkadza nam w rozlokowaniu się na kutrze, zajecie „dulek”, wędki na miejsce i czekamy na głównego ADMIRAŁA. To mój pierwszy rejs nowym AD MIRAŁEM pod samym dowództwem Krzysztofa. Nowy AD MIRAŁ to szwedzki kuter patrolowy o wymiarach podobnych do pierwszego, z tą tylko różnicą, że silniki mają po 350 KM mocy.



Kapitan melduje się na kutrze, kawka i wypływamy jako ostatni z portu, a za falochronem Meksyk, fala posztormowa dochodzi do 3 metrów, a my przy 15 węzłach naprzód.
Próbuje utrzymać wszystko w sobie co jest wielką sztuką, gdzie wprawne manewry „pod falę” pomagają mi przezwyciężyć moje słabości. Po godzinie, pierwsze dryfy na „płytkim” które obdarowały nas dorszami. Następne, niestety nie przynoszą niestety żadnych efektów.

Krzysztof, jest w ciągłym kontakcie z drugim ADMIRAŁEM pod dowództwem Olka który popłynął na głębszą wodę i podobno coś mają. Płyniemy do nich. Wreszcie pojawiają się ryby, o których marzyliśmy. Zaczyna się zabawa. Po kilku minutach słyszę -JEST BALON, w pierwszym momencie nawet nie skojarzyłem to z rybą. Patrzę w lewo i widzę piłkę przy burcie kutra. Załoga wprawnie pomaga go wyjąć z wody, ma „dychę” pierwsze ważenie i jest srebrny medal 14,50 kg.



Jeszcze z pyska wystaje mu kawałek flądry, a my do wędek taki dryf nie zdarza się codziennie. Rufa została obdarzona jeszcze jedną 10, a my na dziobie tylko 6. Jest to największy dorsz z „naszego towarzystwa” ale i tak jesteśmy zadowoleni. Ręce i nogi oraz oczy bolą od nadmiaru wysiłku. Następny dryf i doławiamy rybek do kompletu i zapada decyzja powrotu.

Co mnie zaskoczyło na nowym kutrze, chyba nic bo cała wyprawa przygotowana była profesjonalnie, ale tak jest zawsze na Krzyśka kutrach. Na „Nowym” zwróciłem uwagę na oko WIELKIEGO BRATA który bardzo pomaga w utrzymaniu bezpieczeństwa na rufie kutra podczas rejsu.

A HOJ


Wasz szczur lądowy który jeszcze marzy o następnym rejsie.
_________________
Gdy insektów plaga www.glotox.com pomaga.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Pamiętnik Wędkarza » Nowy AD MIRAŁ

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materiały publikowane przez użytkowników. Użytkownik rejestrujac się na forum w pełni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgłaszać do ich autorów.

Ku pamięci Ś.P. Jarogiego

strzalkaMapa Forum