Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Na ile wędek moge łowić ?

Mateusz_ 

Posty: 3


Wysłany: Nie Lip 13, 2008 13:47   Na ile wędek moge łowić ?

Ilość wędek młodocianego
Witam, mam następujące pytanie : Na ile wędek może łowić młodociany? Regulamin PZW nic nie mówi na ten temat, póki co syn łowił na jedną wędkę, ale od dłuższego czasu zastanawiałem się nad tym. Dodam, że syn ma oczywiście karte wędkarską, może jest to zapisane gdzie indziej. Z góry dziękuję za każdą informację :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 48
Posty: 2509
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Nie Lip 13, 2008 13:50   

A czy syn należy do PZW?
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mateusz_ 

Posty: 3


Wysłany: Nie Lip 13, 2008 13:59   

Tak

EDIT:

Syn ma piętnaście lat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 48
Posty: 2509
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Nie Lip 13, 2008 14:06   

A nie zapytałem jeszcze ile syn ma lat?



REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB

1. WSTĘP

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb, zwany dalej Regulaminem, stanowi zbiór przepisów dotyczących zasad uprawiania wędkarstwa i ochrony zasobów ichtiofauny. Postanowienia Regulaminu obowiązują wszystkich wędkujących w wodach będących w użytkowaniu Polskiego Związku Wędkarskiego / PZW / zarówno zrzeszonych w Związku, jak i nie zrzeszonych obywateli polskich oraz cudzoziemców. Na łowiskach specjalnych PZW mogą obowiązywać odrębne lub dodatkowe regulaminy. W wodach PZW dopuszcza się amatorski połów ryb kuszą za zgodą uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim. Amatorski połów ryb kuszą może uprawiać osoba posiadająca kartę łowiectwa podwodnego.

2. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

§ 1

1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski mają członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po opłaceniu stosownych składek.
2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowanie w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.
5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.



DODANO

Rozumiem.

W takim razie syn może wędkować na dwie wędki /nie licząc spinningu i muchówki - gdzie wolno tylko na jedną/ z tym, że w nocy musi mieć Twoją opiekę lub kogoś innego uprawnionego do opieki.

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowanie w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mateusz_ 

Posty: 3


Wysłany: Nie Lip 13, 2008 14:16   

No tak, ale to jakoś nie mówi mi o tym na ile wędek może łowić syn, czy na jedną czy też na dwie. Byłbym wdzięczny wodnik jeśli odpowiedziałbyś mi jeszcze na to pytanie. Z góry dziękuje

[ Dodano: Nie Lip 13, 2008 14:16 ]
Mhm, dziękuje bardzo :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 48
Posty: 2509
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Nie Lip 13, 2008 14:19   

Może łowić na dwie, jest pełnoprawnym członkiem PZW, no może nie pełnoprawnym bo jest tu tylko ograniczenie nocne ale sądzę, że nawet gdyby nie to ograniczenie to wolałbyś być przy dziecku w nocy - mam rację :?: luzik

Zawsze do usług luzik
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jakub 

Wiek: 22
Posty: 58
Skąd: wielkopolska


Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 06:44   Na ile wędek moge łowić?

Witam. Mam takie małe pytanie. Mam skończone 17 lat. Łapie ryby na rzece warcie. Według prawa moge łapać na jedno czy na dwie wędki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Konrad 
kloner11


Okręg PZW: Mazowiecki
Pomógł: 30 razy
Wiek: 21
Posty: 445
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Warszawa


Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 07:03   

Zależy jaką metodą:

Cytat:
5. ŁOWIENIE RYB SPOKOJNEGO ŻERU

§ 4

1. Łowienie ryb spokojnego żeru dozwolone jest równocześnie na dwie wędki.
2. Uprawniony do rybactwa w obwodzie rybackim może określić dopuszczalną ilość zanęt w danym łowisku.
3. Wędkarz łowiący ryby na przynęty naturalne, zobowiązany jest do zachowania następujących minimalnych odstępów od innych wędkujących:

a) łowiąc z brzegu 10 m
b) między łodziami 25 m
c) między łodzią a brzegiem 50 m





6. ŁOWIENIE RYB DRAPIEŻNYCH

§ 5

1. Łowienie ryb drapieżnych, na przynęty naturalne, dozwolone jest równocześnie na dwie wędki.
2. Łowiąc ryby metodą spinningową lub trollingową wolno używać jednej wędki uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną.
3. Łowiąc ryby drapieżne na przynęty sztuczne lub sztuczna muchę obowiązuje zachowanie następujących odległości pomiędzy wędkującymi:

a) łowiąc z brzegu 30 m
b) łowiąc z łodzi lub brodząc 50 m





7. ŁOWIENIE RYB ŁOSOSIOWATYCH

§ 6

1. Łowienie ryb łososiowatych dozwolone jest wyłącznie na przynęty sztuczne z uwzględnieniem ustaleń szczegółowych wymienionych w informatorze wód krainy pstrąga i lipienia, z wyłączeniem pstrąga tęczowego.

a) w innych wodach nie objetych informatorem krainy pstrąga i lipienia, łowienia tych ryb dozwolone jest na przynęty dopuszczone przez uprawnionego do rybactwa.

2. Przy łowieniu ryb łososiowatych metodą spinningową lub trollingową obowiązują te same zasady jak przy łowieniu ryb drapieżnych.
3. Przy łowieniu metoda muchową obowiązkiem wędkarza jest przestrzeganie następujących zasad:

a) przy łowieniu w wodach krainy ryb łososiowatych wolno posługiwać się tylko jedną wędką,
b) wędka stosowana w metodzie muchowej musi być wyposażona w sznur muchowy i kołowrotek o szpuli ruchomej. Żyłkę wolno stosować wyłącznie do wiązania przyponów, których długość nie może przekroczyć dwukrotnej długości używanego wędziska,
c) nie wolno stosować więcej niż dwóch sztucznych much na jednej wędce
d) nie wolno stosować dodatkowego zewnętrznego obciążenia linki lub przyponu. Dopuszczalne jest stosowanie linki obciążonej w jej konstrukcji,
e) w wodach krainy ryb łososiowatych, w których dopuszcza się łowienie na przynęty roślinne wolno obciążać wyłącznie zestaw z przynętą roślinną. Zabrania się dodatkowego uzbrajania takich zestawów sztuczną przynętą.
f) złowione ryby łososiowate, przeznaczone do zabrania należy uśmiercić natychmiast po złowieniu,
g) przy łowieniu ryb łososiowatych w wodach udostępnionych tylko do łowienia na sztuczną muchę, zakazuje się stosowania kuli wodnej, a także innych zastępujących ją przedmiotów /np. spławik/.


8. ŁOWIENIE RYB SPOD LODU

§ 7

1. Łowienie ryb spod lodu dozwolone jest wyłącznie przy użyciu jednej wędki.
2. Zabrania się stosować martwej i żywej ryby jako przynęty.
3. Łowiąc ryby spod lodu należy wykonać otwory o średnicy nie większej niż 20 cm. Między otworami należy zachować odległość nie mniejszą niż 1 m.
4. Wędkujący na lodzie powinni zachowywać pomiędzy sobą odległości co najmniej 10 m.
5. Zabrania się łowienia ryb spod lodu w porze nocnej, tj. od zmierzchu do świtu.
6. Ryby złowione spod lodu, przeznaczone do zabrania, należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borys 
NADWORNY GLĘDA


Pomógł: 118 razy
Wiek: 40
Posty: 3838
Otrzymał 92 piw(a)
Skąd: Jasło


Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 09:16   

jakub, to jak Ty kartę dostałeś? Przecież to podstawowa i bardzo ważna, obowiązkowa wiedza. Oj ludziska czytajcie RAPR!!!,
_________________
złap & się drap
Postaw piwo autorowi tego posta
 
jakub 

Wiek: 22
Posty: 58
Skąd: wielkopolska


Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 06:50   

Zdawałem karte i byłem przepytany bardzo dokładnie. Zawsze łapałem na dwie wędki spławikowe i raz podszedł do mnie straszy wędkarz i powiedział ,że mogę łapać tylko na juedno wędke, ja mu7 powiedziałem ,ze prawo mówi że na dwie, a on mi powiedział ,ze jak nie jestem dorosły to tylko na jedną obojętnie jaką. dlatego wolałem was się spytać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Polski Związek Wędkarski » Na ile wędek moge łowić ?

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materiały publikowane przez użytkowników. Użytkownik rejestrujac się na forum w pełni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgłaszać do ich autorów.

Ku pamięci Ś.P. Jarogiego

strzalkaMapa Forum