Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Przepisy i zasady wędkowania morskiego z brzegu w Anglii

Darek999 
robson

Wiek: 51
Posty: 2
Skąd: U.K.


Wysłany: Sob Mar 22, 2008 11:36   Przepisy i zasady wędkowania morskiego z brzegu w Anglii

Witam wszystkich
Od kulku dni :wnerw: szukam odpowiedzi na nastepujace pytania i niemoge znalezc wyczerpujacych odowiedzi:
1.Czy musze wykupic licencja na lowienie morskie w anglii z brzegu,jesli tak to jaka?
2.Czy jest okres ochronny na lowienie morskie z brzegu,jesli tak to kiedy?
3.Czy ryby morskie mozna zabierac ze soba,jesli tak to ile i jakie gatunki?
4.Czy sa wymiary ochronne na ryby morskie,jesli tak na na jakie gatunki i jakie wymiary?
5.Czy zna ktos link do strony z gatunkami morskimi,ktore mozna zlowic w anglii,opisy poszczegolnych gatunkow i na co trzeba uwazac.(kolega opisal sytuacje kiedy to zlowil rybe wytwarzajaca ladunki elektryczne na przyklad)
6.Jakie kije,kolowrotki,przynety i zestawy powinno sie stosowac na polowy morskie z brzegu?
7.Jakie ryby i o jakich wymiarach mozna wyciagnac z morza w anglii z brzegu. :prosi:

Mysle,ze niejedna osoba szukala podobnych odpowiedzi i niestety nieudalo sie jej ich znalezc,a to forum po jakims czasie da wszystkim zainteresowanym pelne odpowiedzi.

Chce dodac ,ze mam male doswiadczenie lowienia ryb w polsce na rzekach i jeziorach ,ale w anglii komercja(prywatne rzeki ,stawy i ryby chodowlane )nieinteresuja mnie wcale.
Wolnosc i relax daje dzikosc i dziewiczosc przyrody ,a tutaj mozna ja znalezc jedynie nad morzem,kiedy to nie masz pojecia co za chwile wbije ci sie na haczyk,a wybrzeza w anglii jest tyle ,ze kazdy moze znalezc spokoj ,prywatnosc i cisze z chwila niepewnosci co moze wyciagnac za chwile.
Z gory dziekuje za wszystkie wypowiedzi i pozdrawiam wszystkich amatorow polowow w dzikich niekomercyjnych terenach.Dorzucam dwie foty z poludniowo zachodniej anglii.



Poludniowo zachodnie wyspy w Anglii "Isles of Scilly"
_________________
Sea Fishing
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
zanderek 

Pomógł: 15 razy
Wiek: 51
Posty: 837
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: z ?


Wysłany: Sob Mar 22, 2008 15:29   

Na jedno pytanie jestem w stanie Ci udzielić odpowiedzi a dokładniej to na pytanie o pozwolenie na wędkowanie w morzu z brzegu.
Nie musisz posiadać żadnego zezwolenia.
Co do pozostałych pytań trudno mi jest odpowiedzieć bo sam szukałem w necie odpowiedzi na większość z nich lecz niestety nie znalazłem.
_________________
Jeśli nie podoba Ci się to co pisze jest wyjście - nie czytaj tego :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Darek999 
robson

Wiek: 51
Posty: 2
Skąd: U.K.


Wysłany: Sob Mar 22, 2008 20:58   

ZESTAWY

_________________
Sea Fishing
Postaw piwo autorowi tego posta
 
tinca 


Pomógł: 5 razy
Posty: 97


Wysłany: Sob Maj 10, 2008 16:20   

Poczytaj, pooglądaj wszystko co jest w necie pod hasłem surfcasting w google, a jest tego sporo.
A to mój post na temat polowu z plaży w Bałtyku:
Dzisiejszy Bałtyk jest akwenem nietypowym, niepodobnym do innych mórz. Przede wszystkim jest morzem płytkim, o średniej głębokości zaledwie 52 m, podczas gdy średnia głębokość Morza Kaspijskiego wynosi 184 m, a Morza Czarnego nawet 1149 m. Dla porównania warto też wspomnieć, że średnia głębokość oceanów sięga aż 3795 m. Bałtyk jest morzem śródlądowym, łączącym się z sąsiednim M.Północnym płytkimi cieśninami, które utrudniają dopływ słonych wód oceanicznych.

Fakt ten ma decydujący wpływ na zasolenie wód bałtyckich, które jest niewielkie w porównaniu z zasoleniem oceanu (średnie zasolenie wód powierzchniowych Bałtyku - 7,5 ‰, oceanu - 36,6‰). Bałtyk jest morzem północnej Europy. Otoczony Półwyspem Skandynawskim i brzegami środkowej i wschodniej Europy pozostaje w łączności z wodami wszechoceanu poprzez wąskie cieśniny duńskie: Sund, Mały i Wielki Bełt, Kattegat oraz wodami Kattegatu i Skagerraku, w uproszczeniu od Skagen do Marstrand.

Polskie wybrzeże Bałtyku, jest atrakcyjnym łowiskiem z plaży. W przybrzeżnych wodach Bałtyku można spotkać zarówno ryby morskie, dwuśrodowiskowe i słodkowodne. Najczęściej poławiane są: leszcze, jazie, ale nierzadko można się spotkać z braniami płastug, belony, troci, a nawet sandaczy, okoni, węgorzy i płoci.

Dobre łowiska znajdują się przy kanałach łączącym jeziora przymorskie z morzem, a także przy ujściach rzek i budowlach wodnych. Jednak najbardziej znanym łowiskiem jest odcinek wybrzeża pomiędzy ujściami kanałów łączących przymorskie jeziora Jamno i Bukowo z morzem. Godnym polecenia wydają się tzw. pniaki, widoczne pozostałości rosnących tu kiedyś drzew w miejscowości Łazy. Tam właśnie miałem przyjemność zakosztować uroków surfcastingu.

Wybranie konkretnego stanowiska jest dość trudne, gdyż w morzu nie ma pewnych miejsc. Zmieniają się one niemal z dnia na dzień. Jeśli morze jest spokojne z wydmy można zobaczyć odpowiednie łowisko, czyli rów pomiędzy wypłaceniami zwanymi rewami.. Tam, gdzie morze jest jasne, znajduje się podwodna piaszczysta łacha, czyli wypłycenie. Tam, gdzie ciemne, dołek. Zazwyczaj 60-70 metrów od brzegu jest pierwszy dołek, później łacha, za nią kolejny, głębszy dołek, który jest dobrym łowiskiem w zasięgu rzutu. Patrząc z wydmy łatwo to poznać. Czym ciemniejszy odcień niebieskiego, tym głębiej. I to właśnie tam powinniśmy umieścić przynętę, pod warunkiem, że będziemy w stanie rzucić zestaw na odległość120 do 150 metrów, gdyż drugi dołek zaczyna się mniej więcej w takiej odległości.

Do surfcastingu, czyli połowów z morskiej plaży używa się specjalnych morskich wędzisk o długości nie mniejszej niż 3,90 metra i ciężarze wyrzutowym minimum 150-200 gramów.

Kołowrotek o szpuli stałej lub multiplikator, powinien mieć obudowę z metalu, szpulę o największej wysokości i średnicy i być odporny na działanie soli zawartej w wodzie morskiej.

Żyłka nie musi być gruba (0,27 mm), tak, aby umożliwiała jak najdalsze rzuty. Konieczne jest zastosowanie przyponu strzałowego o średnicy, co najmniej 0,45 mm.

Najczęściej stosowanymi przynętami są dżdżownice, filety z ryb, całe ryby oraz mięczaki morskie oraz bezkręgowce wodne. Aby nie spadały z haczyka podczas wyrzutu stosuje się haczyki z zadziorami na trzonku i specjalne zestawy przyponowe z zaczepami. Przynęty zbroimy specjalnymi hakami do połowów morskich.

Okres najlepszych brań przypada po sztormie, kiedy fale się uspakajają. Konieczne jest jednak, aby woda była lekko sfalowana, a wiatr wiał z kierunku zachodniego i południowo - zachodniego.

Przynęty.

Na piasku wokół kutrów rybackich (gdzie wyjmowane są ryby z sieci po wyciągnięciu kutrów na ląd) można znaleźć skorupiaki przypominające wyglądem stonogę. Jest to podwój wielki (Mesidotea entomon L.). Należy on do skorupiaków z rzędu równonogich (Isopoda). Podwój wielki jest endemitem a zarazem reliktem epoki polodowcowej. Występuje on na dużej głębokości w chłodnych, słonawych wodach półkuli północnej. Podwój ma ciało grzbietobrzusznie spłaszczone, wielkości 60-80 mm, pokryte kilku członowym pancerzem. Posiada siedem par odnóży, z czego trzy pierwsze skierowane do przodu to odnóża chwytne, pozostałe skierowane do tyłu to typowe odnóża kroczne.

Małże morskie takie, jak np. omułek. Małże mają 2 skrzela umieszczone w jamie płaszczowej wewnątrz muszli. Płaszcz i skrzela pokrywa nabłonek urzęsiony, dzięki któremu woda przepływa przez skrzela niosąc z sobą zarazem pokarm, znajdujące się w niej cząstki organiczne. Woda pobierana jest przez tzw. syfon wpustowy, wypływa przez syfon wypustowy, utworzone przez zrośnięte połówki płaszcza. W osi symetrii ciała znajduje się tzw. noga, silnie umięśniona, spłaszczona, ukształtowana zależnie od trybu życia danego gatunku małża. Grzbietowa część nogi przechodzi w tzw. worek trzewiowy.

Mogą to być inne skorupiaki na przykład pontoporeje (podobne do kiełży słodkowodnych) oraz wieloszczety np.: skoloplosy. Szybkie przemieszczanie się nad dnem zapewniają podwojowi listkowate skrzela odwłokowe, dzięki to, którym może pływać w pozycji odwróconej (podobnie pływają słodkowodne liścionogi, do których zaliczamy dziwogłówkę wiosenną i zadychrę pospolitą). Podczas połowów ryb, podwoje bardzo często utykają w sieciach zastawionych na ryby. Z tego też powodu rybacy nazywają go wszą morska i traktują jako "chwast", jednak dla ryb jest on doskonałym pokarmem.

Dżdżownice.

Dżdżownice należą do skąposzczetów, a dokładniej do pierścienic (ze względu na poczłonowane ciało). W Polsce występuje ok. 32 gatunki i odgrywają one dużą role w polepszaniu gleby. Ciała ich podzielone są na liczne segmenty, silnie wydłużone, zamieszkują tereny o wilgotnej ziemi bogatej w próchnice - którą się żywią. Osiągają bardzo zróżnicowane rozmiary od 15mm po 30 cm.

Jako przynętę możemy też użyć całych ryb lub ich części. Szczególnie godnym polecenia jako przynęta, jest mała morska rybka, tobiasz. Długość do ok. 23 cm, ciało silnie wydłużone, smukłe, spłaszczone bocznie. Tobiasz żywi się głównie skorupiakami planktonowymi, rzadziej narybkiem. Występuje w ławicach, zagrożony ukrywa się w piaszczystym dnie.

Życzę połamania kijów. Jako szczególnie urokliwe i efektywne polecam połowy nocne.
_________________
Zapraszam do mojej wirtualnej kuchni www.pychotka.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tymon 
w każdej postaci kocham ryby

Wiek: 39
Posty: 19
Skąd: Bydgoszcz


Wysłany: Pon Paź 20, 2008 00:08   

w szkocji też ryby plywają a zasady akurat pewnie inne niz u mnie . jak ogarniasz j.angielski znajdziesz tu odpowiedzi na twoje pyt, zaryzykuje i podaje link http://www.worldseafishing.com/england/

POZDRO
_________________
BMW i RYBY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Metody wędkowania » Wędkarstwo morskie » Przepisy i zasady wędkowania morskiego z brzegu w Anglii

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum